Na redakci Píseckého deníku se obrátila Klára Káplová, která pracuje na třídě Národní svobody. Před jejím zaměstnáním stojí už více než tři měsíce odstavená felicie bez SPZ. „Nemámev ulici kde parkovat a ještě zabírá místo nepojízdné auto. To s tím vážně nejde nic dělat?“ ptala se.

Podle vedoucího odboru dopravy MÚ Písek Michala Kovaříka v podstatě ne. „Současná legislativa nám neumožňuje taková vozidla odstranit, pokud nebrání dopravě či neohrožují životní prostředí,“ vysvětlil Michal Kovařík. Zákon neumožňuje odstranit cizí majetek a majitele auta mnohdy nelze dopátrat.

Na území Písku je v současné době 54 odstavených vozidel. Městská policie je monitoruje, ale víc dělat nemůže. „Je to problematické. Často je vozidlo součástí exekuce či dědického řízení nebo je třeba jeho majitel ve vězení,“ uvedl velitel píseckých strážníků Jaroslav Rapant. U dalších desítek aut ročně se strážníkům podaří majitele kontaktovat.

Jako na smilování tak všichni čekají na novelu zákona, která by dovolila odstranit vozidla, která mají déle než šest měsíců propadlou technickou kontrolu nebo jsou vyřazená z registru vozidel.