Dobrá zpráva přišila také z písecké nemocnice. "Žádní pacienti v písecké nemocnici v této chvíli nejsou pro diagnosu koronavirové infekce, nebo její komplikace, hospitalizovaní. Již třetí týden nemáme takového pacienta na lůžkách," doplnil ředitel nemocnice Jiří Holan. Za dobu pandemie ale zemřelo na infekci Covid-19 nebo následné komplikace v písecké nemocnici téměř 150 lidí.

Zdravotnické zařízení se už během května vrátilo v podstatě k běžnému provozu. Určitá omezení ale zatím trvají. „Stále ještě realizujeme centrové očkování, takže pavilon rehabilitace je v práci omezen díky využití prostorů vodoléčby pro tuto činnost. Operační i interní obory pracují v největší možné míře, lidé si ale musejí vybrat také dovolenou, která bude opravdu na zotavenou a samozřejmě ctíme Zákoník práce,“ vysvětlil Jiří Holan.

Očkování proti koronaviru probíhá plynule a bez problémů. Nemocnice už má vyočkováno přes 45 000 dávek a plně naočkováno 29 000 lidí. „Všechny vakcíny, které na týden obdržíme, v daném týdnu vyočkujeme. Pokud se podaří získat více vakcín, očkujeme i v sobotu, stavíme další směnu. V pracovní dny očkujeme ve dvou směnách od sedmé ranní do osmi do večera,“ upřesnil Jiří Holan a dodal, že denně vyočkují pracovníci očkovacího centra vždy téměř tisícovku vakcín.

V současné době už se mohou nechat naočkovat i lidé starší šestnácti let. „Mladší ročníky byly vpuštěny do systému nedávno, tak nelze říci, jakou mají obecně vůli. Já doufám, že budou zodpovědní, jako ty starší, těch přišlo více než 75 procent,“ uzavřel Jiří Holan.