V partnerském bavorském městě Deggendorfu vrcholí úsilí tisíců  zúčastněných a v pátek 25. dubna konečně otevře své brány dlouho připravovaná Zemská zahradnická výstava.

Jedná se o ambiciózní podnik, který kromě nebývalé publicity a propagace města, díky nové infrastruktuře a rozvoji zelených ploch trvale zlepší jeho podobu," uvedla Magdalena Myslivcová, místopředsedkyně Společnosti česko – německého přátelství Písek.

V průběhu takřka šesti měsíců se zde při doprovodných kulturních programech představí také nejrůznější umělecké spolky i jednotlivci z píseckého regionu.

„Po celou dobu výstavy bude k vidění obří květinová koláž, sestavená ze snímků deggendorfských a píseckých fotografů, členů Skupiny TeriFoto Sokola Písek. Transparent o délce více než 90 metrů je osobní iniciativou Rudolfa Weber, předsedy Deggendorfského spolku na podporu umění a kreativity a symbolizuje přátelství mezi našimi fotografy," doplnila Magdalena Myslivcová.

Děti a mladí lidé z Písku, kteří rádi fotografují, mají  příležitost navštívit výstavu a zúčastnit se společného fotoworkshopu, který povedou zkušení lektoři, a bude zaměřen na fotografování květin. Společnost pro česko-německou spolupráci a Skupina TeriFoto Sokola Písek jej připravili na 31. května a kromě výstavy s bezpočtem atrakcí bude součástí programu také plavba  dřevěnou lodí po Dunaji. Zájemci se mohou hlásit na tel. 739348550 nebo pisek.gesellschaft@email.cz., rozhodující bude pořadí přihlášek.