Bohatý program nabídne spoustu zábavy pro všechny věkové kategorie až do 21.30 hodin, kdy vyvrcholí ohňostrojem. „Ohňostroj bude letos pro návštěvníky novinka. Chystali jsme ho už sice loni, ale kvůli velkému suchu a nebezpečí požáru, jsme ho museli zrušit," vysvětlila hlavní organizátorka Jaroslava Macounová.

Předtím se ale děti mohou těšit například na dílničku, kde si budou moci namalovat sádrové odlitky podle vlastní fantazie. Kromě strašidelné cesty, kde budou děti plnit úkoly, na ně čeká i divadelní pohádka.  Mezitím bude hrát k poslechu i country kapela.

Divadélko pro děti zahrají v 18.30 Eva Hrušková s Janem Přeučilem a poté se s nimi budou moci návštěvníci setkat, popovídat si a získat jejich podpis. „Jsem moc ráda, že paní Hrušková a pan Přeučil jsou tak vstřícní a přijedou, protože bylo těžké sladit termín. Vystupují na Svojanově, odkud pojedou k nám a pak se tam budou zase vracet," upřesnila Jaroslava Macounová.

Chybět nebude ani doprovodný program, který nabídne lezeckou stěnu, skákací hrad a malování na obličej. Letos se tu představí i jiná šermířská společnost, a to Aesculus z Černovic u Tábora. „Přijedou i noví modeláři až z Pardubic s funkčními modely kamionů a chystají pro nás překvapení," dodala Jaroslava Macounová. Novinky budou i v občerstvení, kde si na své přijdou příznivci zdravé stravy a vegetariáni.

A jak se vše povede obci zaplatit? „Dostali jsme dotaci dvacet tisíc korun od Jihočeského kraje a hodně nám tradičně pomohli  sponzoři," uzavřela Jaroslava Macounová.

Hlavní program:
13 hod. – registrace
13.15 hod. - strašení
14 hod.- country kapela
18.30 hod. – pohádka      v podání Evy Hruškové      a Jana Přeučila
19.30 hod. – autogramiáda s povídáním Evy Hruškové a Jana Přeučila
20.30 hod. – zábava
21.30 hod. – ohňostroj

Doprovodný program:
lezecká stěna, skákací hrad, dětské hřiště, RC modely, malování na obličej, dílnička pro děti, šermířská společnost Aesculus