Spoustu let hledalo minulé vedení mirovické radnice způsob, jak se bránit proti lidem, kteří ve městě dělají nepořádek či poškozují lavičky, odpadkové koše a podobně. Klasický kamerový systém se tady dosud prosadit nepodařilo, protože policie by neměla na jeho provozování kapacitu. Teď se našlo podle starosty Josefa Vejšického nové řešení. „Na území města bude instalován systém čtrnácti kamers rozlišením 8MPX, které budou trvale přenášet obraz do záznamového zařízení, kde bude záznam archivován sedm dnů pro použití Policie ČR,“ vysvětlil Josef Vejšický. Pokud by se v místech, která budou kamery snímat, něco stalo, poslouží záznamy policii při pátrání. Pořízení kamer vyjde město na téměř 263 tisíc korun bez DPH.

Záznamové zařízení bude zabezpečeno proti zneužití a přístup k němu bude omezený. Kamery budou na náměstí a dalších místech instalovány během dvou následujících měsíců.

Instalace kamer

Na dodání a instalaci kamer vybrali ve výběrovém řízení mirovičtí radní firmu SSPM GROUP s.r.o., která nabídla cenu 262 650 korun bez DPH.