Součástí stavby v Blanické ulici bude také okružní křižovatka, parkoviště, kompletní infrastruktura i nový přechod pro chodce směrem k sídlišti. Hotovo by mělo být v dubnu 2022.

„Náš koncept je založený na dlouholetých zkušenostech z obdobných realizací ve střední Evropě a od roku 2006 i v Česku. Tedy atraktivní mix obchodů v blízkosti silného potravinářského řetězce,“ upřesnil Pavel Špringl, projektový manažer společnosti Eyemaxx. Firma se primárně soustřeďuje na města se zhruba deseti tisíci obyvateli, což je i případ Milevska.

Centrum MyBox přinese zákazníkům pestrou skladbu obchodů. Kromě potravin to bude také elektro, domácí potřeby nebo drogistické a textilní zboží. Největším nájemcem bude řetězec Albert, který do obchodního centra přesune svou stávající prodejnu. Zákazníkům pak nabídne nový, moderní koncept prodejny ve stylu tržnice. Zastoupeny budou také obchody dm drogerie, KIK, Planeo elektro, Banquet, Akvazoo a Traficon. V části obchodního centra je v plánu i provozovna rychlého občerstvení.

Na Českobudějovicku se staví nové obchody. V jihočeské metropoli například vzniká prodejna Lidl na křižovatce Rudolfovské a Vodní ulice, upravovala se tu i křižovatka.
Budějovicko dostane nová obchodní centra, staví se pro Kaufland, Lidl i Billu

Po dokončení město od investora bezúplatně převezme část vybudované infrastruktury jako kanalizaci, okružní křižovatku nebo osvětlení a darem získá také část pozemků. „To nám umožní v budoucnu vybudovat novou komunikaci, neboť samotný městský pozemek není dostatečně široký,“ uvedl starosta Ivan Radosta.

Cílem celého projektu je přinést do Milevska takové nákupní možnosti, aby za nimi už obyvatelé města nemuseli dojíždět do Písku nebo Tábora.