Na Březen – měsíc čtenářů slibují v Milevsku novinku. Je jím vyhlášení Čtenáře roku 2013.

„Tři vítězové obdrží roční registraci do knihovny zdarma. Na dospělém oddělení se jedná o čtenáře s 350 až 400 výpůjčkami ročně, na dětském se pak počet výpůjček těch nejaktivnějších pohybuje v rozmezí 170 až 200," říká ředitelka Městské knihovny Milevsko Petra Bláhová.

K tradiční součásti  měsíce čtenářů patří  registrace nových čtenářů zdarma a amnestie pro stávající čtenáře (od 3. do 7. března).

„Registrační poplatek na rok v naší knihovně je 80 korun pro dospělého, 40 korun pro studující a důchodce a 30 korun pro děti. Nabídky registrace zdarma každý rok využije kolem tří procent čtenářů," popisuje ředitelka.

Knihovna čtenářům jako tradičně nabídne i amnestie. Mohou vrátit knížky, které měli dlouho půjčené, aniž by platili „pokutu". „Amnestie je využívána, ale nijak hromadně. Spíše lidé přijdou vrátit knížky s tím, že jsou připraveni zaplatit penále za pozdní vrácení, a poté jsou mile překvapeni, když jim je odpuštěno,"  podotýká ředitelka Petra Bláhová.

Do knihovny mohou zájemci přijít každou březnovou středu odpoledne na Internet při kávě. Jedná se o výukové lekce pro začátečníky i pokročilé. Začínají vždy v 15.30 hodin.

Čtvrtky 13. a 27. března budou patřit Virtuální univerzitě třetího věku, což je přednáška pro seniory o evropských kulturních hodnotách. „Během celého března bude pro návštěvníky knihovny k dispozici výběr těch nejlepších cestopisů a cestování bude věnována ve čtvrtek 6. března v 17 hodin beseda o Izraeli s Evou Taterovou, která v Izraeli nějaký čas žila," zve ředitelka knihovny.

„Na dětském oddělení pak během jarních prázdnin nabízíme rozšířenou otevírací dobu, která je spojena s atraktivními dopoledními aktivitami pro děti," dodává Petra Bláhová. Například v pondělí 10. března na školáky čeká turnaj v pexesu.