Objekt dostane navíc jedno nadzemní podlaží, které bude určené pro pobytovou službu domova pro seniory. Zařízení se tak rozroste o 34 míst. "Bude deset jednolůžkových pokojů, zbytek dvoulůžkové. Senioři budou mít i samostatné sociální zařízení. Vznikne tam také společenská místnost, jídelna i zázemí pro zaměstnance," upřesnila ředitelka Sociálních služeb Města Milevska Marie Jarošová.

V prvním podlaží vznikne také nová kuchyně, kterou zařízení tolik potřebuje. "Obědy pro seniory v současné době dovážíme. Budeme tak moci začít vařit kompletní celodenní stravu pro naše klienty," vysvětlila Marie Jarošová s tím, že někteří klienti navíc potřebují stravu upravit, například namixovat a tomu současné podmínky nevyhovují. "Někdy také potřebujeme vyměnit u jídel přílohu a toto se nám snad také podaří vyřešit," doplnila. Součástí prací jsou také venkovní terénní úpravy, vznikne bezbariérový chodník, komunikace i parkoviště.

Práce by obyvatele domova pro seniory neměly nijak zásadně omezit. "V jednání je snížení nájmu pro obyvatele bytů po dobu stavby. Jinak vše bude probíhat za provozu," uvedla ředitelka Sociálních služeb Města Milevska.

Milevský domov pro seniory přístavbu dlouho plánoval kvůli velkému převisu seniorů. " Tlak byl dříve obrovský, ale s pandemií se situace změnila. Lidé se bojí nákazy a jsou raději doma. Navíc řada lidí má home office a o své rodiče nebo prarodiče se tak starají sami," řekla k současné situaci ředitelka zařízení Marie Jarošová. Strach o to, že by se rozšířená kapacita nenaplnila ale nemá.

Díky projektu rozšíření domova pro seniory se v Milevsku zvýší celková kapacita o 34 lůžek na celkem 78. Zároveň dojde i k vytvoření nových pracovních pozic. Při optimálním personálním zajištění se počítá s přijetím dalších patnácti nových pracovníků.

Rekonstrukce a rozšíření domova pro seniory vyjde na 55 milionů korun, z toho 27 milionů pokryje dotace. Plánované dokončení prací je stanoveno na říjen roku 2022.