„Necháme posoudit, zda bychom mohli zachovat křižovatku, jak je teď.  Požádali jsme architekta a projektanta Zítka, který je odborníkem na silniční stavby, aby  připravil studii s důrazem na zvýšení počtu parkovacích míst," vysvětlil starosta Zdeněk Herout.

Krok města vítá Petr Marvan, který tu má svůj obchod. „Je to chválihodné. Parkovací místa jsou dneska zásadní. Všichni jezdí auty. Taková je doba, nikdo nemá čas," konstatoval Petr Marvan, který se obává, že snížení počtu míst pro parkování bude pro prodejce znamenat velké potíže. Zákazníci do centra nebudou jezdit, dají přednost supermarketům na okraji města. Obavy mají i obyvatelé. „Úbytek míst znehodnotí tržní cenu nemovitostí," řekl Dušan Molík ze Švermovy ulice.

Po rekonstrukci mělo v této lokalitě přibýt jedenáct vyznačených parkovacích míst. V křižovatce, kde parkuje okolo 35 aut, žádná  parkovací místa nejsou a podle norem ani nemohou být.

Starosta Zdeněk Herout považuje za populismus mluvit   o tom, že je v centru města nedostatek parkovacích míst. „Část z nich musí být placená, aby řidiči měli možnost kdykoliv zaparkovat, a  část musí být volná," uvedl starosta, který argumentoval studií BESIP.  „Jestliže není pořád obsazeno 85 procent placených parkovacích míst, což u nás není, má to dva důvody. V okolí je dostatek míst, nebo je parkování neúměrně drahé. U nás platíme pětikorunu za půl hodiny, škrtl jsem si druhou možnost. Parkovacích míst je v tuto chvíli dostatek," dodal.

Rada kromě zadání studie také rozhodla, že rozdělí žádost  o stavební povolení. Jedno  se bude týkat úseku po ulici U Váhy, kde se projekt měnit nebude. Druhé povolení bude na zbylou část letošní rekonstrukce.