Kulturní dům zcela  zaplněný  dětmi a jejich rodiči a dalšími diváky pozorně  sledoval  taneční soutěž Let´s Dance, kterou uspořádalo TC Z. I. P. Kláry  Humpálové. Konal se již   devátý ročník a opět byl vydařený.

Soutěže se zúčastnilo na sedm stovek tanečníků ze sedmnácti klubů, konkrétně z Prahy, Břeclavi, Třebíče, Mariánských Lázní, Českých Budějovic, Říčan, blízkého Milevska, z Flashdance Labuť, Tábora, Sezimova Ústí, Veselí nad Lužnicí, Klatov, Prachatic a samozřejmě z pořádajícího Písku. Původně mělo přijet dvacet klubů, ale  nakonec se tři omluvili pro nemoc tanečníků.

„Myslím si, že když sečteme soutěžící a diváky  prošla  minulou sobotu kulturním domem více než tisícovka lidí. Zkoušeli jsme od osmi hodin a vlastní soutěž pak začala ve třináct a trvala do dvaceti hodin," konstatovala vedoucí zipáků Klára Humpálová.

Diváci viděli na sedm desítek choreografií plus pak choreografie finálové. V první části soutěžního odpoledne  publikum sledovalo hlavně artové a show dancové choreografie, ale také school production či disco dance. A druhá polovina soutěže patřila výhradně streetové muzice a choreografiím. Kluby se představily v sólových vystoupeních, v duech a pak v klasických formacích.

V porotě usedli choreografové, lektoři a tanečníci: Václav Zach, Láďa Beran, Bee Endyšová, Mathew David, Michal Mikee Krobot, Wahe Akopjan. Z pracovních důvodů se omluvila Dana Gregorová, už tradiční členka poroty na této taneční soutěži.

„Rozhodně to porota neměla lehké. V některých kategoriích  byla semifinálová i finálová kola a hlavně ve street dance to byl velký souboj. A to hlavně pražských tanečních skupin, které tento styl prezentují opravdu tak, jak má být," konstatovala Klára Humpálová.

Na úspěšné účastníky čekala ocenění. Všichni tanečníci z nejlepších choreografií dostali medaili, choreograf pohár za umístění a vedoucí klubu plnou tašku drobných odměn pro tanečníky. Soutěž byla jako vždy okořeněná o speciální poháry. Přispěli na ně  partneři zipáků, kterými byli: město Písek, Lesy města Písku, Městské  služby Písek, Řeznictví Mužíků z Ražic.  

   „Velmi pomohli také rodiče tanečníků a hlavně poděkování patří všem nejstarším zipákům, kterým velela Míša Bicanová," připomněla Klára Humpálová.
O rozdělení pohárů rozhoduje výhradně porota, která také vysvětlí zač je pohár udělen. A tak se může stát, že i nemedailová choreografie získá pohár, protože porotu zaujala tím, že ač neměla kostýmovou výpravu, tak byla herecky a tanečně výborná. Nebo naopak získala medaili, ale porota jejich dalším oceněním chtěla zdůraznit, že choreografie byla opravdu skvělá.

A jak to celé dopadlo? Začneme na domácí půdě u zipáků. Získali nejen medaile, ale i jeden z hlavních pěti pohárů, které uděluje porota na závěr celé soutěže, až když odtančí všechny choreografie. Zipáci na Let´s Dance vybojovali :
1. místo s choreografií Šílenství, jejíž autorkou je Michaela Bicanová.
2. místo s Keep Cool  choreografa Ládi Berana. Ten samozřejmě tuto kategorii  jako porotce nehodnotil,.
3. místo s Hey,Gentlemen – d– choreografka Adéla Dlabačová
5. místo s Hopi Dance –  choreograf Jakub Kolpek
Speciální pohár  Lesů města Písku si odnesla choreografie Keep Cool
Kam putovaly další čtyři poháry:
Pohár města Písku přišel osobně předat starosta Ondřej Veselý  a získali jej Actiwity DC Břeclav za street show choreografii v hlavní věkové kategorii s názvem Politici.
Pohár Řeznictví U Mužíků získala choreografie Půlnoční párty TS Dancing Queens  České Budějovice. Dancing Queens si odvezli i Pohár ZIPu, a to za duet v kategorii show dance s názvem Barbie na cestách. Pohár poroty si odvezla pražská skupina DanceWay Praha s choroegrafii Cookies v tanečním stylu street dance.
„Na našem poháru vládne vždy úžasná atmosféra a za to všem patří dík. Tancují zde děti ve věku od  pěti let až po náctileté. Stylově zde můžeme vidět širokou škálu tanečních stylů, které kolem sebe v současné době můžeme vnímat. Úroveň tance rok od roku stoupá. Na tom se shodla i porota," dodala Klára Humpálová.

Zipáci již plánují další, tentokrát jubilejní desátý ročník soutěže.