Připravovat více akcí pro lidi, co mají rádi kulturu, sport a cestování, je cílem nové kulturně sportovní a cestovatelské komise v Kovářově. Vznikla na konci loňského roku a teď začíná pracovat na uskutečnění nejrůznějších nápadů.

„Chtěli bychom trochu oživit naše kino. Začali jsme přednáškou o horách, kterou navštívilo téměř sedmdesát lidí, což jsme ani nečekali,“ uvedl předseda komise Aleš Zeman, který je zároveň zastupitelem obce. Dodal, že připravují další cestovatelskou přednášku, ale chtěli by tu pořádat i divadla, koncerty a různé debaty. Rádi by také obnovili v kině promítání filmů, které nepotřebují digitalizaci. Zatím zjišťují, jak by to šlo zařídit.
„Máme tu na dobré úrovni fotbal a stolní tenis, který bychom chtěli více přiblížit lidem,“ doplnil Aleš Zeman.

O zdejší kulturní program se dlouhodobě stará pracovnice obecního úřadu Michaela Smrčinová. Protože se tu koná hodně akcí a pořádají se zájezdy, chce jí komise podle Aleše Zemana v této činnosti také pomáhat.

Nová komise
Kulturně sportovní a cestovatelská komise má sedm členů, z toho dva jsou zastupiteli obce – Aleš Zeman a Pavla Zelenková – a ostatní jsou členy spolků.