Pracovníci knihovny už chystají velké sobotní finále. Celotýdenní bohatý program již tradičně zakončí festivalový den „Očima generací“.

V 10 hodin dopoledne se knihovna promění ve velkou dílnu. S pomocí dobrovolníků si malí i velcí kutilové přijdou na své. Tvořit se bude z papíru, ze dřeva i z textilu a nápadům se meze klást nebudou. Odpoledne bude patřit hudebníkům, tanečníkům a milovníkům divadla. Ve 14 hodin program odstartuje pohádka plná hádanek Šnofonius a Mordulína. Pokud jste vy i vaše děti hraví, jistě vás potěšíme v dětském oddělení. Můžete si zde prohlédnout a zahrát úplně nové deskové a karetní hry. Na 17. hodinu máme překvapení. Poprvé se v Písku představí jazz punková kapela The Dark Blue Elephants. Věříme, že jejich repertoár z vlastní i cizí produkce generačně propojí všechny příznivce knihovny.

Máte rádi mošt a koláče? V knihovně jich bude v sobotu dost pro všechny. Těšíme se na vás. A na závěr ještě jedna dobrá zpráva. Pokud naši čtenáři v měsíci říjnu přivedou do knihovny své přátele či blízké, i oni se mohou registrovat zdarma. Průkazky vydané ve staré knihovně budou platit i v nové. Bližší informace naleznete na webu knihovny.

Štěpánka Činátlová