Chystaná rekonstrukce zaskočila obyvatele Jeřábkovy ulice v Milevsku. Její součástí má být vytvoření nových parkovacích míst, oprava místní silnice, její nové odvodnění nebo úprava ulice R. Svobodové a vznik dělícího ostrůvku, kde bude místo pro přecházení. Akce je ve fázi územního řízení.

Na překvapení místních upozornil na posledním zasedání zastupitelů Martin Kostínek (KDU-ČSL), který v Jeřábkově ulici také bydlí. Vysvětlil, že 5. února vyšla veřejná vyhláška na rekonstrukci ulice, která byla standardně vyvěšena na úřední desce a na webu města. To ale přijde Martinu Kostínkovi jako nedostatečné, místní o ní nevěděli. „Jedná se o dosti zásadní materiál, aby se k němu vyjádřili obyvatelé, kteří tam bydlí," vysvětlil s tím, že ne všichni mají doma připojení k internetu nebo sledují pravidelně úřední desku. „Byl bych pro to – a narazili jsme na to při rekonstrukci Švermovy ulice – informovat o tom alespoň krátkým dopisem lidi, kteří v ulici bydlí," řekl zastupitel a dodal, že všechny obyvatele ulice vybídl, aby si prostudovali veřejnou vyhlášku a zaslali případné podněty.

Místostarostu Martina Třeštíka (ČSSD) jeho slova překvapila. Podivoval se nad tím, proč nebyli obyvatelé nad rámec informováni, když se tak mělo stát. „Bylo jasně dáno a uloženo, že se to má veřejně projednat," řekl Martin Třeštík. Překvapený byl i Miroslav Doubek (Svobodní), který na závěr podotkl, že je to poučení pro příště.

Tajemník úřadu František Troják přislíbil, že udělá vše proto, aby se informace například objevila v městském zpravodaji.

Po zasedání zastupitelů se věci daly do pohybu a nyní už je na webu dopis pro obyvatele ulice, kde vedoucí odboru dopravy a živnostenského Milena Brčáková informuje i o tom, že je možné vznášet do 10. března připomínky k projektu na odboru regionálního rozvoje.

Novinky
Projekt zahrnuje úpravy komunikace, chodníků a křižovatky s ulicí R. Svobodové a vytvoření nových parkovacích míst.