Už jen ve čtvrtek 2. a v pátek 3. ledna do 16 hodin  mají zájemci   příležitost  přihlásit si předplatné pro jarní sezonu v Divadle Fráni Šrámka.  Stejně jako v předcházejících letech  Centrum kultury Písek nabízí divákům dvě předplatitelské skupiny, každou po pěti představeních.

„Výhodou předplatného je, že divák má v hledišti zajištěné stálé místo. Předplatitelský průkaz je přenosný a lze jej darovat či půjčit," připomněla Alena Michlová z Divadla F. Šrámka.

Předplatitelé skupiny „A" z podzimní části budou mít o jedno představení navíc. Z října loňského roku odloženou hru Pestré vrstvy  uvidí 16. ledna.
Do jarního předplatného  skupiny „A"  zařadila dramaturgie divadla hru Davida Seidlera Králova řeč, která je předchůdkyní slavného stejnojmenného filmu.  V Písku diváci hru uvidí v podání Martina  Stránského, Simony Vrbické, Kateřiny Macháčkové a dalších herců  pražského Divadla pod Palmovkou.

Východočeské divadlo Pardubice  uvede  soudní drama Ronalda Rose Dvanáct rozhněvaných mužů, které jako host režíroval Petr Kracík a v jedné z rolí se představí Petr Kostka.

Z repertoáru Městského divadla Mladá Boleslav návštěvníci píseckého divadla uvidí  nestárnoucí komedii W. Shakespeara Zkrocení zlé ženy, která se dočkala hned několika filmových zpracování. K úspěchu představení mladoboleslavského divadla jistě přispívá i skutečnost, že si vybrali vynikající překlad Martina Hilského.
Předplatitelé skupiny „A" budou mít příležitost  vidět v Písku společně na scéně české a slovenské herce Bolka Polívku, Milana Lasicu, Emilii Vašáryovou, Jitku  Čvančarovou a další herce Študia L + S a Divadla Bolka Polívky ve hře Ronalda Harworda Garderobiér.

O jednom bláznivém víkendu na letním sídle  slavné herečky pojednává  komedie Až naprší a uschne, kterou do Písku přiveze pražské Divadlo Na Fidlovačce a herci Eliška Balzerová, Ladislav Županič a další.

Předplatitelé skupiny „B"  se mohou těšit na dojímavý příběh lásky a odpuštění nazvaný Návštěvy pana Greena z repertoáru  Filmové a divadelní agentury Praha.
Antonín Procházka  nastudoval  v Divadle J. K. Tyla v Plzni svoji  komedii Kouzlo 4D, jejíž děj se točí kolem kouzelníka Felixe.

Populární hru Válka Roseových uvidí diváci v režii  Ondřeje Sokola s Michalem Dlouhým, Helenou Lapčíkovou a dalšími herci Divadla Antonína Dvořáka Příbram.
Ani v nastávající sezoně nebude v Písku chybět pražské Divadlo Na Jezerce. Uvede  současnou irskou situační komedii Práskni do bot zasazenou  do pražského prostředí, konkrétně na stavbu fotbalového stadionu. V režii Jana Hřebejka diváci uvidí  mimo dalších herců Jana Hrušínského a Václava Lišku.

Muži odcházejí a ženy přežijí je název konverzační hry  britského dramatika Arnolda Weskera. V Písku ji uvede  Studio DVA Praha s herci Janou Krausovou, Annou Šiškovou, Jitkou Schneiderovou a  Vojtou Kotkem.