Obyvatelé Čížové sepsali petici proti provozování bezpilotních letadel firmy Primoco UAV, která působí na letišti v Krašovicích. Tu poslali na krajskou hygienickou stanici a na úřad pro civilní letectví.

Krajská hygienická stanice situaci konzultovala s Ministerstvem zdravotnictví a v současné době čeká na jeho vyjádření.

Veřejné setkání
Společnost Primoco UAV, která působí na letišti v Krašovicích, představí v pondělí v 17.30 hodin v restauraci U Štálichů její generální ředitel Ladislav Semetkovský.

Podle iniciátora petice starosty Čížové Tomáše Korejse obtěžuje lidi především hluk a někdo se obává i toho, že jsou drony opatřeny kamerami. „V některé dny to bylo až osm hodin. Sousedka byla nemocná a nemohla ani spát,“ uvedla Věra Englichová, proč petici také podepsala. V písemné reakci na petici argumenty petentů generální ředitel společnosti Primoco UAV Ladislav Semetkovský popírá.

Nabídl ale petičnímu výboru, že v případě zájmu celou záležitost osvětlí. Veřejné setkání s ním je stanovené na pondělí v 17.30 hodin v obecní restauraci U Štálichů. Ladislav Semetkovský by tam měl také představit společnost a její plány do budoucna.