Za bouřky, která 8. července pustošila Písecko, chtěli Martin s Gábinou pomoci jiné čtyřčlenné rodině. Schovali do auta dvě děti, které byly na cyklovýletě s rodiči. Na auto ale spadl strom, který Martina s Gábinou zabil. Děti vyvázly se zraněním.

On-line sbírku je možné nalézt zde.

K tragické nehodě došlo v půl šesté odpoledne v lesním úseku nedaleko obce Čížová na Písecku. "Spadlo několik stromů, jeden z nich na osobní auto značky Fiat," upřesnila smutnou zprávu policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Ve vozidle zemřeli muž a žena, dvě nezletilé osoby byly převezeny se zraněním do nemocnice. Tragédie zasáhla dvě rodiny. "Zemřelí z osobního vozidla totiž obě děti vzali do svého auta, aby je ochránili před bouřkou. Rodiče dětí zůstali venku, ti jsou naštěstí v pořádku. Rodina s dětmi byla na cyklovýletě," dodala mluvčí. 

Dvojice, která přišla o životy, měla pětiletého syna Bruna. Aby mu pomohl, založil Martinův bratr Petr sbírku. Do ní už dobrovolníci v součtu přispěli téměř milionem a půl korun. 

"Nesmírně si vážíme vaší podpory, hřeje mě u srdce, kolik lidí, přátel, kamarádů se nám ozvalo, milá slova, slova útěchy a podpory. Jste naprosto úžasní a já vám smekám," vzkázal dárcům Petr.