V Borovanech, kde má zastupitelstvo sedm křesel, se po podzimních volbách nepodařilo udržet potřebný počet zastupitelů. Tři ze sedmi zvolených odstoupili, čímž se počet dostal pod nejnižší možnou hranici pěti. Následovalo vyhlášení nových voleb.

O sedm mandátů v Borovanech zabojuje třináct nezávislých kandidátů, kteří jdou do voleb jako jednotlivci. Jsou jimi Jiří Smejkal, současný starosta obce Martin Šebek, Ján Klouda, Martin Buriánek, Zdeněk Hruška, Vladislava Boušková, Lucie Černohorská, Jakub Černohorský, Miroslav Veselý, Tomáš Pekárek, Ilona Blažková, Zdeněk Kukrál a Karel Skalák. Bývalá dlouholetá starostka Borovan Ivana Dolejšková, která byla jednou ze tří odstoupivších, znovu nekandiduje. Stejně tak se o post v zastupitelstvu neuchází ani Pavla Hošnová. Do hry se tak z trojice vrací jen Miroslav Veselý.

Dodatečné volby do zastupitelstva obce Nevězice v sobotu 7. ledna 2023.
V Nevězicích vyhrála v dodatečných volbách kandidátka bývalého starosty

Podzimní komunální volby nedopadly šťastně ani v Křenovicích, kde se bude v sobotu také volit znovu. O sedmičlenné zastupitelstvo se tady utká patnáct kandidátů rozdělených na dvě kandidátky. Číslo jedna připadlo Sdružení křenovických občanů, které tvoří Ondřej Truc, Jana Hořejší, Tomáš Sochor, Stanislav Bartoš, Pavla Prokopová, Martin Solar a David Kosinka. Dvojku má Sdružení nezávislých kandidátů Hasiči 22, kde je osm jmen. Jsou jimi Josef Hrůza, Milan Průža, Jan Brčák, Pavel Sosnovec, Roman Moravec, Dagmar Bártová, Milan Sláma a Pavla Jansová.

Náhradní komunální volby se konají v sobotu od 7 do 22 hodin. Na Písecku jde už o druhou a třetí obec, kde bylo třeba vyhlásit volby v náhradním termínu. V lednu volili nové zastupitelstvo v Nevězicích, kde se dokonce na podzim ani nepodařilo dát dohromady minimální potřebný počet kandidátů, aby se volby vůbec mohly uskutečnit.