Snažil se to doložit na zasedání zastupitelů, kam přinesl velký pytel plný krabiček od cigaret. „To jsem tam nasbíral za půl roku," konstatoval Vladimír Ondruška. „Upozorňuji, že jsou to pouze krabičky, které jsou čisté," dodal.
Ředitel domu kultury Vít Kratochvíl s výtkou nesouhlasí. „Zcela jistě tam nepořádek není," je přesvědčený Vít Kratochvíl.

Ovšem podle Ondrušky jsou na zahradě domu kultury  problémem i poházené lahve. „Začal jsem jednat sám. Každé ráno, když jsem v Milevsku, tak mezi pátou a sedmou hodinou jdu do zahrady domu kultury a seberu všechny flašky a odnesu je do sběrny," řekl Vladimír Ondruška.

O úklid amfiteátru se stará dům kultury a Ladislav Bendula, který tu podniká. „Hned po ukončení provozu Ladislav Bendula zajistí jeho úklid. Je možné, že tu něco zůstane. Pojistkou jsou naši zaměstnanci, kteří to v ranních nebo dopoledních hodinách douklidí," popsal praxi Vít Kratochvíl, který stejně jako  vedoucí odboru životního prostředí Andrea Rucká podnět na odpad v amfiteátru slyšeli pouze od jednoho člověka, tedy Vladimíra Ondrušky.

Ten označil na zasedání zastupitelů třídění odpadu domu kultury za tristní. Andrea Rucká zatím nemá informace, jak na tom dům kultury se tříděním a s nakládáním s odpady skutečně je. „Minimálně ví, kam se obrátit pro informace," konstatovala Andrea Rucká.

Ředitel uvedl, že devadesát procent odpadu v podobě kelímků a tácků vzniká při provozu amfiteátru Ladislavem Bendulou. „Jejich recyklování není naše záležitost. Na své náklady to zajistí on," vysvětlil Kratochvíl.

Vladimír Ondruška také upozornil na to, že objevil v kontejneru v amfiteátru pět tonerů. Ty sem mohl  vyhodit kdokoliv, neboť je areál volně přístupný. „Debatujeme o tom, zda neobnovit oplocení nebo prostor zamykat. Nevím, zda by z toho byli obyvatelé nadšení. Zkracují si tudy totiž cestu," řekl ředitel.

„Ke cti zaměstnanců musím říci, že jsem se s nimi domluvil a za rok odtud odneseme zhruba čtvrt tuny tříděného papíru. Všechen odnést nejde," dodal Ondruška.