Rašínova ulice bude do konce roku zavřená

Písek – Od středy 22. června se chystá uzavírka Rašínovy ulice, která má trvat až do 21. prosince. Důvodem je plánovaná rekonstrukce vodovodu a kanalizace. Práce budou podle informací mluvčí radnice Petry Měšťanové probíhat ve dvou etapách. „V první nebudou řidiči moci projet úsekem od křižovatky ulic Rašínova a 17. listopadu po křižovatku ulic Rašínova a Boženy Němcové,“ informovala s tím, že uzavírka v této části ulice potrvá do 3. října. Od 4. října se práce přesunou na úsek od křižovatky ulic Rašínova a Boženy Němcové po křižovatku Rašínovy ulice s Rokycanovou. Tato část bude uzavřena až do 21. prosince. „V celé Rašínově ulici se budou měnit nebo překládat stávající sítě v délce 340 metrů. Obnovy se dočká také komunikace, chodníky, zeleň i veřejné osvětlení,“ podotkla Petra Měšťanová. Stavbu bude provádět písecká společnost KDS – stavební, která vzešla z výběrového řízení.

Okolí Lesovny nabídne program

Písek – Zážitkový den pro celou rodinu s bohatým programem připravily na sobotu 18. června Lesy města Písku. Den otevřených lesů pořádají ve spolupráci se Sdružením vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR a program se bude odehrávat v okolí Lesovny od 10 hodin. Zájemci budou moci vyrazit na zhruba hodinovou komentovanou vycházku po okolí a od 11 hodin se představí sokolníci a kynologové z písecké lesnické školy. Součástí programu bude stezka pro děti a rodiče se spoustou zajímavých úkolů, ukázka lesní techniky, práce s motorovou pilou nebo sběru šišek ze stojících stromů. Lidé si také budou moci vyzkoušet harvestorový trenažér nebo si vyrobit paracord. Děti se budou moci svézt na koni a podívat se na vystoupení píseckých loutkářů. Návštěvníci se mohou těšit i na ukázku jezdecké disciplíny, při níž kůň s jezdcem zdolávají crossovou trať.

Okolí Vltavy, než zmizelo pod hladinou Orlíku, přiblíží nová kniha Jaroslavy Pixové.
Mlýny, hospody a vesnice pod hladinou. Nová kniha ukazuje, co pohltil Orlík

Pražská brána bojuje o titul

Písek – Územní studie Pražská brána zabývající se lokalitou bývalých Žižkových kasáren, kterou pro město Písek zpracovala společnost FACT, bojuje o titul v soutěži Urbanistický projekt roku 2022. O jejím umístění se rozhoduje v on-line hlasování, do kterého se do 26. 6. může zapojit odborná i laická veřejnost.

Co s volným časem dětí? Poradí veletrh

Písek – Odbor školství a kultury ve spolupráci s Centrem kultury města Písek připravuje veletrh volnočasových a sportovních aktivit. Uskuteční se ve středu 22. června od 9 do 16 hodin v Kulturním domě Písek. „Představí se zde organizace a spolky, které poskytují volnočasové aktivity ve městě,“ poznamenala Kateřina Kuchtová z odboru školství a kultury MÚ Písek s tím, že součástí bude i doprovodný program zahrnující ukázky činností a tréninkových hodin zaměřených na děti a mládež.

Se studenty obchodní akademie besedoval moderátor Jakub Železný.
OBRAZEM: Se studenty obchodní akademie besedoval Jakub Železný

Nadýchala dvě promile

Písek – Policisté ve středu sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky ženě (1968), která usedla za volant pod vlivem alkoholu. V sobotu 11. června v noci jela ulicemi města a na Třídě Národní svobody ji v osobním automobilu značky Renault zastavili a kontrolovali policisté píseckého obvodního oddělení. Žena nadýchala bezmála dvě promile alkoholu.

Písek se zapojil do evropského projektu

Písek – Písek je jedním ze tří evropských měst, která se účastní pilotního projektu Evropské komise nazvaného Evropský klimatický pakt. Jeho cílem je zapojit občany i celé komunity do boje za lepší klima, poskytnout jim potřebné informace a podpořit je ve snaze přijímat a zavádět opatření, která na lokální úrovni zlepší životní prostředí. „V první fázi projektu uspořádáme pro obyvatele města dva workshopy, které se budou věnovat klimatickým změnám či problematice udržitelnosti,“ řekl Jan Roučka z organizační složky Smart Písek, která se projektu věnuje. Do paktu se kromě Písku zapojilo portugalské město Setúbal a polská Lodž.