Svatotrojická je uzavřená již od 17. července a od zítřka povolil odbor dopravy MÚ Písek také úplnou uzavírku parkoviště. „To se však odkládá o týden, ale v každém případě termín dokončení rekonstrukce, což je 22. říjen, dodržíme,“ uvedl stavbyvedoucí Marek Míčka z firmy Casta, dopravní stavby Písek.

Ještě týden je tedy možné parkovat v části Výstaviště u Otavy. Pak už bude k dispozici jen plocha před halou Elimu, kam je po dobu rekonstrukce možný příjezd pouze z Čelakovského ulice. Při nedostatku parkovacích míst v centru to bude komplikace hlavně nyní v turistické sezoně. Složitější je také příjezd k zimnímu stadionu, kam se řidiči dostanou kolem tenisových kurtů.

Celá rekonstrukce bude stát zhruba 12,6 milionu korun. Výsledkem bude opravená komunikace, nový chodník, mobiliář, zeleň, přes 30 parkovacích míst navíc, nová technická infrastruktura a nabíjecí stanice pro elektromobily.

Současně má být spuštěn systém světelného navádění automobilů na parkoviště. „Řidiči budou mít předem k dispozici informace o počtu volných parkovacích míst na konkrétním parkovišti,“ vysvětlil Josef Knot, místostarosta Písku.