Obec průběžně opravuje a buduje nové sítě, opravily se také povrchy komunikací, postavily chodníky i zastávky a narovnala se nebezpečná křižovatka. Druhá etapa prací, na které se začalo dělat letos v květnu, se týkala úseku vedoucího od hlavní silnice směrem na Zvíkovské Podhradí. Nedalo se tudy projet až do konce září.

Obec Záhoří postupně mění vodovod a kanalizaci, kterou odděluje na dešťovou a splaškovou. Pracuje se na tom po částech od roku 2020, kdy se dala do provozu nová čistírna odpadních vod. Hotovo ještě zdaleka není, ale velký kus práce už se udělal. „Zbývá nám ještě jedna část obce plus výměna starého vodovodního řadu v Horním Záhoří, Kašině Hoře a Jamném, kde už je také ve velmi špatném stavu,“ informoval před časem starosta Záhoří Petr Kápl.

Ceny pohonných hmot na Písecku se pohybují kolem čtyřiceti korun.
Na Písecku natankujete i do čtyřiceti korun. Nejlevněji je tradičně v Podolí

Kromě sítí vybudovala obec nové chodníky a zastávky z Horního do Dolního Záhoří. Správa a údržba silnic pak v součinnosti s ní opravila povrchy komunikací. Mimo jiné se rozšířením zpřehlednila nebezpečná křižovatka před bývalou poštou. Autobusy u zastávek budou už zastavovat mimo vozovku, což přispěje k větší bezpečnosti hlavně dětí.