Objížďku bude muset denně absolvovat i Jan Pleskač z Oseku, který v Milevsku pracuje. „Samozřejmě to budeme muset vydržet. Pro mě osobně to není žádný velký problém," konstatoval. „Ještě jsem po komunikaci Cukava – Hajda nejel, ale vyzkouším ji. Když bude sucho, tak tudy budu jezdit," dodal Jan Pleskač.

Podle radního Miroslava Doubka ve čtvrtek bude firma frézovat vozovku. Hotovo bude ještě tento den. Poté bude pokračovat dál. Úplná uzavírka je povolená do 31. října.

Město využije prvních prací v ulici, aby zjemnilo povrch objízdné trasy Cukava – Hajda, který není ideální pro chodce ani cyklisty. Odkoupí totiž od Jihočeského kraje jako majitele komunikace asfaltový recyklát ze Švermovy ulice. „Pořídíme 368 tun za zvýhodněnou cenu padesát korun za tunu, což je z hlediska stavebního materiálu podle nás téměř zadarmo," uvedl Miroslav Doubek a porovnal, že cena drtě se pohybuje od dvou set do tří set korun.
Asfaltový recyklát za 15 tisíc korun, který se vytěží ve Švermově ulici, půjde ze dvou třetin právě na neoficiální objízdnou trasu a zbytek na parkovací plochu před koupaliště. Za rozhrnutí a uválcování recyklátu zaplatí město 40 tisíc korun.
    

Jelikož frézování vozovky ve Švermově ulici i rozhrnutí recyklátu bude v jednom dni, může se podle Miroslava Doubka stát, že obě ulice budou v jednu chvíli uzavřeny. „Po dohodě se Službami města Milevska, které budou na objízdné trase pracovat, předpokládáme, že by objízdná trasa Cukava – Hajda nemusela být uzavřena a že by služby pracovaly za provozu," nastínil Miroslava Doubek.

I starosta Ivan Radosta věří, že případné komplikace nebudou náročné. „Za recyklát, který se nám velmi hodí, jsme dohodli výbornou kupní cenu. Zlo, které přijde třeba v podobě uzavírky na jeden den, považujeme za opravdu malé," podotkl.

Začátek prací ve Švermově ulici mohl být dříve, ale neúspěšná firma ve výběrovém řízení si stěžovala na to, že jí nešel systém elektronické aukce, jak měl. Podnět Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ale nedala.