Důvodem dopravního omezení je oprava povrchu vozovky. Jedná se o třetí etapu rekonstrukce Budějovické ulice, která začne právě v pondělí mimo jiné změnou provozu v křižovatce. Jak uvedla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová, řidiči už budou moci využívat nově opravený úsek ulice, ale zároveň dojde k zamezení průjezdu křižovatkou Budějovická – Harantova směrem k Velkému náměstí. „Možné bude pouze odbočení do ulic Harantova a Purkyňova a odbočení z těchto ulic do Budějovické směrem ke kruhovému objezdu u sídliště Za Kapličkou," vysvětlila mluvčí. Tato etapa skončí v pátek 20. října, tedy o týden dříve než se předpokládalo.

Dopravu v Písku komplikuje několik uzavírek.
Na rekonstrukci Budějovické ulice naváže Purkyňova. Kde na podzim neprojedete?

Budějovická ulice poté bude bez omezení průjezdná. Rekonstrukce však bude pokračovat dál. Od pondělí 23. října se uzavře Purkyňova ulice a navazující Husovo náměstí. Bude se tady vyměňovat povrch vozovky, opraví se poškozené obruby a dojde i na výškovou úpravu armatur. Součástí akce bude i nové vodorovné značení. Uzavírka se bude týkat Purkyňovy ulice a Husova náměstí, protože bude neprůjezdná i křižovatka Husovo náměstí, Karla Čapka a Sovova.

V letošním roce investuje město Písek rekordní prostředky do opravy komunikací, jak informoval místostarosta Josef Soumar. „Do obnovy povrchů komunikací, jejich oprav či rekonstrukcí vodohospodářské infrastruktury spojených s pokládkou nového povrchu vozovky i chodníků letos vynaložíme přes 70 milionů korun," poznamenal s tím, že největší akcí je rekonstrukce vodohospodářské infrastruktury v části Strakonické ulice, která už spěje k závěru. S investicemi do komunikací se počítá i v příštím roce.