Předchozí
1 z 14
Další

Ze života v útulku

Psí útulek slouží pro opuštěné a nalezené psy z měst Strakonice a Písek. Pro některé je to přestupní stanice k novým rodinám, pro jiné však spíš nový domov. Obecně platí, že malým plemenům se daří rychle najít nový domov. U větších psů je to složitější. Těch je v útulku převaha. 

Zdroj: Lucie Kotrbová

EMA

Fenka výmarského ohaře je k lidem velmi milá a mazlivá. Spokojená je doma na gauči a ve společnosti. Nechce být sama a v kotci bez přestání štěká. K jiným psům vhodná není. Potřebuje páníčka, který na ni bude mít dostatek času a bude s ní v téměř neustálém kontaktu.

Ema.Ema.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

SPAWN

Starší, avšak stále aktivní kříženec bulovitých plemen. Dlouhá léta žil v bytě, je tedy velmi čistotný a v bytě klidný, nic neničí ani neštěká. Na některé psy poštěkává, k lidem je velmi milý a přátelský. Potřeboval by dožít nejlépe u starších lidí v klidu a pohodě.

Spawn.Spawn.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

NELA

Mladá fena rasy Maremmansko-abruzzský pastevecký pes byla odebraná z nevyhovujících podmínek a v útulku se nyní dává dohromady. Potřebuje socializovat a vykrmit, ale jelikož se jedná vlastně ještě o štěně, pracuje se s ní dobře.

Nela.Nela.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

AZOR

Od malička je špatně socializovaný. Vhodný bude pouze pro někoho, kdo psům rozumí a poradí si s výchovou a výcvikem. Je to jinak moc hodný a milý pes.

Azor.Azor.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

PADDY

Kříženec loveckých plemen. I přes svůj věk je stále aktivní a hravý. Hledá páníčka, který by byl co nejvíce s ním, nejlépe pořád, a to jak doma, tak na dlouhých procházkách. Když je sám, tak se poměrně hlasitě projevuje. Jinak je čistotný a ke všem lidem přátelský. V zimě bude rád sdílet pohodlí a teplo domova.

Paddy.Paddy.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

LORD

Kříženec německého ovčáka nevyrovnané povahy. Má špatné zkušenosti z minulosti a potřebuje jen páníčka se zkušenostmi s výcvikem. Vodítko je u něj problém.

Lord.Lord.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

BEDŘICH

Starší kříženec, který se do útulku dostal v dost zanedbaném stavu. Nejspíš se dlouho potuloval nebo se mu nikdo nevěnoval. Za dobrůtku i přiběhne, jinak si moc nikoho nevšímá. Hodil by se na zahradu s teplou boudou.

Bedřich.Bedřich.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

ROCKY

Temperamentní, uštěkaný pejsek. Lidi má rád, ale jejich pozornost si vynucuje někdy až nevybíravým způsobem. Je to pes pouze pro zkušeného chovatele, který má dostatek znalostí o chování psů a který dovede dát lásku, ale který si i dovede zřídit respekt. K jiným psům není vhodný.

Rocky.Rocky.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

BLACK

Kříženec bulovitých plemen. Předešlá výchova na něm zanechala následky. Není agresivní vůči lidem, naopak se v některých situacích bojí. Jindy ovšem chce být v až nepříjemném kontaktu. Psy rád nemá. Potřeboval by páníčka, který má zkušenosti s těmito plemeny a který bude trpělivý.

Black.Black.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

PRALINKA A ČOKAPICK

Mladí kříženci bulovitých plemen, nejspíš vypuštěni z množírny. V útulku jim říkají dvojčata, jsou na sebe velmi fixovaní a do nového domova by měli jít ideálně společně. Jsou nekonfliktní, hraví, avšak odmítají jakýkoli fyzický kontakt i vodítko.

Pralinka a Čokapick.Pralinka a Čokapick.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

BAK

Typický německý ovčák se základním výcvikem poslušnosti i obrany, takže to není rodinný mazlík, ale pes na hlídání. Líbil by se mu velký oplocený prostor a páníček, který má pořád pamlsky v kapse. Na nové páníčky si bude muset chvíli zvykat, takže bude potřeba několik návštěv.

Bak.Bak.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

SANDY

Ze začátku je dost nedůvěřivá, až bojácná. Svou nejistotu ale dává najevo hlasitým vyštěkáváním. Na nového majitele si bude dlouho zvykat, po získání důvěry je to však moc hodná holka. Bylo by jí dobře na zahradě bez dalších zvířecích mazlíčků.

Sandy.Sandy.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

TOB

Potřeboval by páníčka (chlapa) s přirozenou autoritou, který má s tímto plemenem zkušenosti. Byl by to velmi dobrý hlídač svěřeného prostoru.

Tob.Tob.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová