Předchozí
1 z 18
Další

Útulek, který sídlí ve Strakonicích a slouží také pro Písek, bývá obvykle obsazen zhruba osmnácti až dvaceti pejsky. Většinu tvoří dlouhodobě velká plemena, o která je obecně menší zájem než o malé psy. Představíme vám několik adeptů, kteří hledají nové rodiny.

Psí hřiště vznikne na louce u Ostrova. Ilustrační foto.
Písek bude mít psí hřiště. Sportovní a herní prvky vzniknou na louce u Ostrova

Život v útulku

Psí útulek slouží pro opuštěné a nalezené psy z měst Strakonice a Písek. Pro některé je to přestupní stanice k novým rodinám, pro jiné však spíš nový domov. Obecně platí, že malým plemenům se daří rychle najít nový domov. U větších psů je to složitější. Těch je v útulku převaha.

Zdroj: Lucie Kotrbová

ROCKY II

Hodný a nekonfliktní pes, jen s některými psy se nekamarádí. Je velice čistotný, líbilo by se mu v domě se zahradou, kde by mohl bydlet v teple, ale měl i veliký prostor, kde by se mohl vyřádit.

ROCKY II.ROCKY II.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

BAILEY

Milá a velmi temperamentní fena. Má ráda lidi, mezi psy si vybírá. Když nemá nikoho na blízku, snaží se k někomu dostat, takže si umí otevřít každé dveře i vrátka. Potřebovala by stejně akčního páníčka, který by jí věnoval spoustu času jak na procházkách, tak při hře a výcviku.

BAILEY.BAILEY.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

BERT

Celý dosavadní život strávil v boudě na jedné zahradě. Ze začátku je nedůvěřivý, po seznámení je k lidem hodný, nicméně se jeho chování chvílemi mění, protože je stále nejistý. Potřeboval by zahrádku se zateplenou boudou a trpělivého páníčka.

BERT.BERT.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

TIM

Velice starý pes, který už neslyší ani nevidí. Je hodný a klidný a zasloužil by si teplý pelíšek na dožití.

TIM.TIM.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

FRIDOLÍN

Mladý, zdravý pes. Zpočátku k lidem trochu nedůvěřivý. Je hravý a divoký a potřebuje k životu pohyb.

FRIDOLÍN.FRIDOLÍN.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

BETYNKA

Mladá fena, aktivní, hodná, zdravá, avšak nedůvěřivá a zpočátku bojácná.

BETYNKA.BETYNKA.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

EMA

Fenka výmarského ohaře je k lidem velmi milá a mazlivá. Spokojená je doma na gauči a ve společnosti. Nechce být sama a v kotci bez přestání štěká. K jiným psům vhodná není. Potřebuje páníčka, který na ni bude mít dostatek času a bude s ní v téměř neustálém kontaktu.

Ema.Ema.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

AZOR

Od malička je špatně socializovaný. Vhodný bude pouze pro někoho, kdo psům rozumí a poradí si s výchovou a výcvikem. Je to jinak moc hodný a milý pes.

Azor.Azor.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

PADDY

Kříženec loveckých plemen. I přes svůj věk je stále aktivní a hravý. Hledá páníčka, který by byl co nejvíce s ním, nejlépe pořád, a to jak doma, tak na dlouhých procházkách. Když je sám, tak se poměrně hlasitě projevuje. Jinak je čistotný a ke všem lidem přátelský. V zimě bude rád sdílet pohodlí a teplo domova.

Paddy.Paddy.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

BEDŘICH

Starší kříženec, který se do útulku dostal v dost zanedbaném stavu. Nejspíš se dlouho potuloval nebo se mu nikdo nevěnoval. Za dobrůtku i přiběhne, jinak si moc nikoho nevšímá. Hodil by se na zahradu s teplou boudou.

Bedřich.Bedřich.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

ROCKY

Temperamentní, uštěkaný pejsek. Lidi má rád, ale jejich pozornost si vynucuje někdy až nevybíravým způsobem. Je to pes pouze pro zkušeného chovatele, který má dostatek znalostí o chování psů, dovede dát lásku, ale dovede si i zřídit respekt. K jiným psům není vhodný.

Rocky.Rocky.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

BLACK

Kříženec bulovitých plemen. Předešlá výchova na něm zanechala následky. Není agresivní vůči lidem, naopak se v některých situacích bojí. Jindy ovšem chce být v až nepříjemném kontaktu. Psy rád nemá. Potřeboval by páníčka, který má zkušenosti s těmito plemeny a který bude trpělivý.

Black.Black.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

PRALINKA A ČOKAPICK

Mladí kříženci bulovitých plemen, nejspíš vypuštěni z množírny. V útulku jim říkají dvojčata, jsou na sebe velmi fixovaní a do nového domova by měli jít ideálně společně. Jsou nekonfliktní, hraví, avšak odmítají jakýkoli fyzický kontakt i vodítko.

Pralinka a Čokapick.Pralinka a Čokapick.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

BAK

Typický německý ovčák se základním výcvikem poslušnosti i obrany, takže to není rodinný mazlík, ale pes na hlídání. Líbil by se mu velký oplocený prostor a páníček, který má pořád pamlsky v kapse. Na nové pány si bude muset chvíli zvykat, takže bude potřeba několik návštěv.

Bak.Bak.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

SANDY

Ze začátku je dost nedůvěřivá, až bojácná. Svou nejistotu ale dává najevo hlasitým vyštěkáváním. Na nového majitele si bude dlouho zvykat, po získání důvěry je to však moc hodná holka. Bylo by jí dobře na zahradě bez dalších zvířecích mazlíčků.

Sandy.Sandy.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

TOB

Potřeboval by páníčka (chlapa) s přirozenou autoritou, který má s tímto plemenem zkušenosti. Byl by to velmi dobrý hlídač svěřeného prostoru.

Tob.Tob.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová