Žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy Otakara Ševčíka v Písku pod vedením učitelek Marcely Uhrové, Lenky Termannové, Marcely Bláhové a Lucie Boháčové dosahují každoročně mimořádných úspěchů v mezinárodních soutěžích. V pátek dopoledne ocenění slavnostně převzali ve Svatotrojickém kostele z rukou představitelů ministerstva školství, kraje a města.

„Úspěchy jsou o to cennější, že do těchto soutěží přicházejí desetitisíce obrázků z mnoha zemí celého světa,” připomněla ředitelka ZUŠ Jindřiška Kudrlová.

Mimořádné uznání se dostalo Sylvě Teskové ve 42. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže Čína 2011, do které přišlo 30 tisíc prací od mladých výtvarníků z 60 zemí. Sylva Tesková získala pro Českou republiku stříbrnou medaili. Její práce nazvaná Můj portrét se dokonce dostala na titulní stranu pamětní knihy s vítěznými kresbami.

Mezi gratulanty byl také jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Starosta Písku Ondřej Veselý ocenil práci pedagogů ZUŠ: „Výchovou a přípravou mladých umělců přispívají k tomu, že město je vnímáno jako centrum kultury.”

V mezinárodních výtvarných soutěžích v Maďarsku, Polsku, Japonsku a Číně žáci písecké ZUŠ letos získali na pět desítek medailí, čestných uznání a zvláštních ocenění. Na návrh Zdeňka Trošky škola i její zřizovatel Jihočeský kraj uvažují o uspořádání výstavy úspěšných prací mladých výtvarníků.