Místním to přináší i další pozitivní změny. Jakmile obec statek koupila, hned otevřela průchod přes jeho areál lidem z bytovek za ním. Bývalý majitel, který statek koupil, jim totiž průchod uzavřel. Museli proto chodit po nebezpečné frekventované silnici bez chodníku.

„Do průchodu jsme dali osvětlení s čidlem na pohyb a kamery. Do dvora statku jsme přestěhovali od prodejny i kontejnery na tříděný odpad a díky kamerám je tam i větší pořádek,“ vysvětlila starostka Hana Kašparová.

Dlouho zavřený statek obec zrekonstruovala včetně tepelných čerpadel a vybavila apartmány.„V penzionu už letos několik lidí přespalo po akci Hrejkovická dvacítka a jedna paní, než si vytopila vymrzlou chalupu,“ prozradila Hana Kašparová. Po velikonočních svátcích začne stěhování obecního úřadu. „Bude tu bezbariérový přístup, krásná společenská místnost pro naše spolkya je tu skvělé technické zázemí, kde budeme mít dílny, garáže na dva traktůrkya další obecní techniku a také je tu prostor pro hasičskou techniku,“ vysvětlila Hana Kašparová.

Aby lidé věděli, do čeho obec investovala, připravili tu podle starostky na 14. dubna den otevřených dveří. Uvolněné prostory v patře po obecním úřadu v budově kulturního domu využije obecní knihovna. Ta se do nich přestěhuje z malé místnosti ze třetího patra. Získá tím větší prostor a čtenáři ocení méně schodů.

OhlédnutíCelý areál se statkem koupila obec loni v dražbě za 3,46 milionu korun. 1,46 milionu zaplatila z vlastních peněz a 2 miliony si vzala úvěr od banky s úrokem 0,39 %.
Vyřešily se tím problémy – aby chátrající penzion nedělal obci ostudu a aby lidé z bytovek mohli bezpečněji chodit do centra obce – na nákupy i na autobus. Ale také fakt, že obecv minulosti na původním majiteli vysoudila pokutu 200 tisíc korun za to, že nedodržel dohodnutou smlouvu s obcí na vybudování chodníku. Tu ale obci nezaplatil.