„Ukazuje se, že regionální témata lidi  oslovují a  vedení Sladovny mělo šťastnou ruku při přípravě  dramaturgického plánu na letošní rok," zdůraznil  na vernisáži starosta Písku Ondřej Veselý.

Výstava  fotografií Jana Vávry  je  otevřena v Malé galerii a má výstižný název V kořenech domu. „Název napovídá mnohé o tom, proč byl tento projekt vytvořen. Všechny fotografie reálně vznikly v tomto domě, tedy ve Sladovně.                 V letech 1995 až 1997 jsem pravidelně chodil do tehdy ještě  prázdného  a nevyužívaného objektu a snažil jsem se zachytit atmosféru tohoto domu," vysvětlil   Jan Vávra.

Výstava  představuje mimořádný cyklus uměleckých fotografií, z nichž některé byly zařazeny do zlatého fondu Národního muzea fotografie.
Snímky  ze Sladovny jsou o to  působivější, že je doprovázejí verše Jana Vávry. Některé napsal bezprostředně po fotografování, většinu však až v době nedávné. Na vernisáži je recitoval písecký umělec Milan Princ.

Druhá výstava je instalována v Debatních krámech Sladovny a návštěvníci zde mají příležitost vidět  obrázky akademického malíře F. R. Dragouna, které ještě neznají. Jsou zde shromážděny kresby tužkou, pastelkami a pastelem z mistrova archivu, které vznikaly v období sedmi desítek let mezi léty 1932 a 2002 a většina z nich nebyla dosud  nikde vystavena. „Kresba byla odjakživa pro akademického malíře Františka Romana Dragouna jeho každodenní prací, svůj skicák nosil neustále v kapse a kreslil všude. V přírodě, ve vlaku, na koncertě, ve společnosti přátel, v divadle, na ulici. 'Ani den bez kresby', to byla malířova zásada, které se nikdy nezpronevěřil. Kresba byla jeho základní příprava pro budoucí obraz," uvedla jeho žačka Irena Mašíková z Prácheňského muzea v Písku.