Důvodem rekonstrukce ulice Otakara Ševčíka byla výměna vodovodu a kanalizace. Kromě toho se pokládal také nový povrch z kamenné dlažby, která zde původně byla. Během prací se totiž ukázalo, že pod asfaltovou vrstvou je na většině plochy komunikace zachovalá původní kamenná dlažba. Vedení města se tedy po domluvě se zhotovitelem rozhodlo ponechat původní kamennou dlažbu v celém povrchu ulice včetně chodníku. Cena rekonstrukce tak narostla zhruba o 1,5 milionu korun na celkových více než osm milionů.

Ulici oživil také nový záhon trvalek, který vysadili zahradníci Městských služeb Písek. Pokvetou tu například třapatka, šuškardy či kleopatřiny jehly. Na podzim je v plánu vysadit ještě stromy, a to 25 kusů okrasných višní, dva jinany dvojlaločné a jeden javor babyka.

Ivan Bambuškar se v Polsku umístil na nejvyšší příčce.
Dřevorubec Ivan Bambuškar přivezl z Polska zlato. Sedlo si to, hodnotí

V příštím roce je v plánu pokračovat rekonstrukcí severní částí Husova náměstí směrem na Purkyňovu ulici a v roce 2025 by měla následovat rekonstrukce parku a komunikace před ZŠ Jana Husa včetně vybudování nového dětského hřiště v parku.