Jak uvedla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová, uzavírka se dotkne také linek MHD č. 2, 3, 4 a 6. "Dočasně budou zrušeny zastávky Písek, Na Rozhledně a Písek, Ke Střelnici," poznamenala mluvčí s tím, že zastávka Písek, Na Rozhledně bude mimo provoz od 14. listopadu do 3. prosince, a to ve směru na Hradiště. Nahradí ji zastávka Písek, Ke Střelnici. V termínu od 5. do 9. prosince pak bude v obou směrech zrušena zastávka Písek, Ke Střelnici, kterou nahradí zastávka Písek, Hradiště.

Rekonstrukce chodníku je naplánovaná ve dvou etapách. Nejprve se bude pracovat mezi křižovatkou silnice III. třídy č. 1401 s místní komunikací ulice Na Rozmezí a křižovatkou silnice III. třídy č. 1401 s místní komunikací ulice Na Ryšavce. Tato první etapa bude v termínu od 14. listopadu do 3. prosince. Druhá etapa se týká úseku od autobusové zastávky Písek, Ke Střelnici až po křižovatku silnice III. třídy s místní komunikací ulice Ke Střelnici. Zde se bude pracovat od 5. do 9. prosince.

Podle Petry Měšťanové budou práce částečně zasahovat do vozovky ulice Na Rozhledně, kde bude průjezdný jen jeden jízdní pruh. "Ovlivní to také průjezd ulicí Ke Střelnici, ze které nebude možné od 5. do 9. prosince odbočit do ulice Na Rozhledně," dodala mluvčí.