Skladovací objekt čeká rekonstrukce

Svučice – Na opravu budovy skladu ve Svučicích, které patří pod Mišovice, se podařilo vedení obce získat krajskou dotaci z Programu obnovy venkova ve výši 210 tisíc korun. Z nabídek čtyř oslovených firem vybrali zastupitelé firmu Vaněček, která podala nejnižší cenovou nabídku. Vzhledem 
k uvedené částce dotace se zastupitelé rozhodli pro realizování pouze zákadních rekonstrukčních prací na objektu do výše 460 tisíc korun. „S pracemi by měla firma začít na přelomu července a srpna a v srpnu by měly být hotové," uvedl starosta Mišovic Vladimír Čelakovský. Až se podaří budovu kompletně zrekonstruovat, chtějí v ní vybudovat klubovnu, zázemí obce a zájmového sdružení, ale také skladovací prostory a podobně. 

Cesty výtvarníků v galerii Portyč

Písek – V úterý 7. června v 17 hodin začíná v galerii Portyč Centra kultury města Písek vernisáž výstavy s názvem Cesty. Návštěvníci uvidí sochy Jitky Křivancové a obrazy Jiřího Franty a Valentina Horby. V programu vystoupí americko český dudák Mike Cwach z J. Dakoty. Výstava potrvá do 30. června. 

Soutěžte o vstupenky na Open air musicfest Přeštěnice

Přeštěnice - Poslední červnový víkend se bude konat tradiční Open air musicfest Přeštěnice, kde letos vystoupí například Majk Spirit, kapely Kryštof, No Name, Monkey Business, Wohnout, Supergroup či Visací zámek a mnoho dalších. S Píseckým deníkem budete moct soutěžit o deset volných vstupenek, a to už v úterním (7. června) vydání.