Prachatičtí zastupitelé přeruší prázdninovou pauzu a v pondělí se sejdou, aby projednali konečné zadání změny územního plánu, a to včetně toho, co se dotkne případné výstavby supermarketu Kaufland v lokalitě po závodu Madeta. Diskutovat budou také 
o postupu při zajišťování dodávek tepelné energie ve městě Prachatice, když většinový názor pracovní skupiny je, aby teplo dodávala i nadále městská společnost Tepelné hospodářství.

Nový pavilon mateřské školy otevře ve středu obec Homole u Českých Budějovic. Do místní školky tak nyní bude moci chodit více dětí. Navíc byl kompletně opraven i původní areál, vznikla tu přírodní zahrada a nové volnočasové centrum pro děti.

Kdo má rád divadlo, neměl by si nechat ujít vystoupení divadla Sklep. Ve středu zahraje ve Vesnickém klubu 
v Chotěmicích na Táborsku.
Ve čtvrtek začne v Křemži tradiční Křemežský veletrh. Letošní 21. ročník přinese opět bohatý program, kdy nebude chybět živá muzika ani závěrečný ohňostroj. Konec akce je naplánován na neděli, kdy čtyřdenní maraton završí skupina Hyalit. Jako každý rok je veletrh zaměřený hlavně na zahrádkáře a různé kutily.

Ve čtvrtek od 9 hodin (sraz před radnicí) je domluvena pochůzka po městě v rámci připravovaného projektu „Bezbariérové město Vodňany" spadajícího do Národního rozvojového programu mobility pro všechny. Tato akce má za cíl podrobně zmapovat reálné problémy a bariéry na vybraných důležitých trasách ve městě. Zúčastní se jí slepý chlapec, handicapovaní na elektrickém a mechanickém invalidním vozíku a rodič s dětským kočárkem.

V Protivíně otevřou nově digitalizované kino. Kvůli zastaralé technologii měli Protivínští problém promítat
i jen dvakrát týdně. To se nyní mění. Kino bude moci nabízet novinky stějně aktuálně jako českobudějovické multikino. Město si muselo vzít na úpravu úvěr, protože nezískalo dotaci.

Na táborském Žižkově náměstí se v pátek od 17 hodin do   22 hodin koná Bohemia Jazzfest, který tradičně pořádá Rudi Linka.


Táborsko se tento týden chystá na mezinárodní festival dechovek Kubešova Soběslav. V Soběslavi je mu vyhrazen celý víkend. Galaprogram vyvrcholí v neděli od 10 hodin na náměstí, kam se dostavuje kolem pěti tisíc lidí.

Nevšední podívanou mohou zažít lidé v Táboře, kteří se o víkendu budou pohybovat kolem zemědělské školy. Malíři tady na chodník křídami namalují 3D kresbu. Mělo by jít o bazén s rybičkami.

Muzeum Jindřichohradecka a Jarošovská krojová družina pořádají za přispění Jihočeského kraje v sobotu 
5. Folklorní festival jihočeských národopisných souborů. Krojovaný průvod projde Jindřichovým Hradcem ve 13 hodin, zahájení festivalu bude ve 14 hodin.

Již patnáctý ročník Selských slavností se uskuteční o víkendu v Holašovicích. Akce začne v pátek poledním zvoněním holašovické návesní kaple, následující dva dny bude pokračovat lidovým staročeským jarmarkem. Ten nabídne ukázky tradičních i netradičních řemesel, ale také soutěž o nejlepší jihočeskou buchtu, tvůrčí dílny či kulturní program. Vystoupí jarmareční zpěváci, jihočeští heligonkáři, folklórní soubory i šermíři. Celodenní vstupné činí 100 korun.