Památku těch, kteří zahynuli v boji za svobodu a demokracii uctili starostka Písku Eva Vanžurová, místostarostové Petr Hladík a Petra Trambová, váleční veteráni, členové Českého svazu bojovníků za svobodu a Čs. obce legionářské, žáci základních a středních škol a další.

Den válečných veteránů je připomínkou, že 11. listopadu 1918 ve vlakovém voze u města Compiègne bylo podepsáno příměří mezi Spojenci, a Německem Byly tak ukončeny boje 1. světové války, která si vyžádala miliony obětí na životech. „Lidstvo se však nepoučilo. Už za dvě desítky let začala ještě ničivější 2. světová válka, která přinesla utrpení lidem nejen v Evropě. Musíme si tyto oběti neustále připomínat, protože ve světě jsou i nyní mnohá ohniska válečných konfliktů,“ uvedla starosta Eva Vanžurová.

V Písku se akce ke Dni válečných veteránů konala podesáté. „Dnešní akce je pro nás příležitostí vzpomenout na Jana Opletala, který 11. listopadu 1939 zemřel na následky zranění při protifašistické demonstraci studentů v Praze,“ připomněl Jaroslav Pospíšil ze spolku 1. Etalon.
Účastníci vzpomínkové akce rovněž položili květiny k pamětní desce generála Josefa Bílého, rodáka z Písecka, který byl popraven za aktivní účast v protifašistickém odboji.