Formou petice vyjádřili podporu pracovníci 2. základní školy J. A. Komenského Milevsko Vítězslavě Heroutové, současné ředitelce. Na její funkci vyhlásilo město výběrové řízení. Využilo tak novely školského zákona.

„Petice v žádném případě nebyla mojí iniciativou. Přišli s ní moji kolegové. Podepsali ji téměř všichni pracovníci školy," řekla ředitelka Heroutová, kterou podpora potěšila. Váží si jí.

Místostarosta Milevska Martin Třeštík, který má na starosti školství, zdůraznil, že petice  vliv na výsledek výběrového řízení mít nemůže.   „Komise má své zásady," řekl Martin Třeštík, kterého na jedné straně petice potěšila, na druhé v něm vyvolala rozpaky. „Potěšilo mě, že učitelé podporují ředitele. Obecně jsme s řediteli  spokojeni," uvedl místostarosta a dodal, že  petici nepovažuje za dobrý nápad. „Ne vždy může být ku prospěchu," vysvětlil.

Rada města se peticí, kterou podepsalo 233 lidí, zabývala na své poslední schůzce a vzala ji na vědomí. „Chceme vyjádřit podporu Vítězslavě Heroutové a nesouhlas s případnou  změnou  ředitele," píše se v petici.

Příští týden začne v Milevsku výběrové  řízení. Přihlásila se do něj i Vítězslava Heroutová, která školu vede deset let.  Ředitelka pochválila práci celého kolektivu, který podle jejích slov táhne za jeden provaz. „Všichni si uvědomují pravidla, která jsme si dali, a máme společný  cíl," uvedla.

Matka, jejíž děti na druhou základní školu chodí, je s jejím fungováním spokojena. „Škola se zúčastňuje spousty akcí, z poslední doby jsem velice ocenila školní akademii, která se opravdu povedla a bylo s ní určitě spousta práce. Kladně hodnotím úroveň vzdělání dětí, jsou dobře připraveny na střední školy. Mým dětem se ve škole líbí," řekla matka školáků, která si nepřála být jmenována.

Město Milevsko konkurzy vyhlásilo na základě novely školského zákona.  Výběrová řízení se kromě obou základních škol uskuteční také v mateřských školách Sluníčko, Klubíčko a Pastelka. Ve všech případech jsou ředitelé ve funkci déle než šest let.