Milevští chtějí vyměnit osvětlení na zimním stadionu, ale narazili na problém. Na objekt jim chybí projektová dokumentace.

„Pokud chceme opravit osvětlení, musíme mít projektovou dokumentaci k dané  budově. Ale nikde ji nemůžeme dohledat," vysvětlil starosta Zdeněk Herout.

Město tak muselo připravit na zimní stadion, který byl postavený svépomocí v akci Z,  novou dokumentaci. „Bude sice zjednodušená, ale přesto nás nějaké peníze bude stát," konstatoval místostarosta Martin Třeštík, který má na starosti finance. Starosta doplnil, že se jedná o 25 tisíc korun.

Další peníze město bude stát    samotný projekt na výměnu osvětlení. Jeho rekonstrukci město chystá nejen na zimním stadionu, ale i ve sportovní hale.  „Za projekt na výměnu osvětlení jak haly, tak i stadionu zaplatíme 61 tisíc korun," konstatoval starosta.

Město považuje za důležité práce uskutečnit ještě letos. „Budeme o to  velmi usilovat. Především ve sportovní hale je velký problém s nedostatkem náhradních svítidel. Jestliže výměnu neuděláme včas, svítidla nám dojdou," připomněl místostarosta Třeštík, co je vedlo k tomu rekonstrukci osvětlení uskutečnit. „Už dáváme poslední žárovky," poznamenal starosta a dodal, že současný typ se už nevyrábí.

Totožný problém jako ve sportovní hale je i na zimním stadionu, ale tam podle slov místostarosty není situace tak kritická.

Podle informací Petra Zelenky, jednatele společnosti SPOS, která se v Milevsku stará o sportoviště, byl zimní stadion dokončený v polovině sedmdesátých let minulého století.