U Písku se málem srazily protijedoucí vlaky. Zastavily v poslední vteřině.Chybělo málo…Zdroj: Policie ČRO mimořádné železniční události, kterou aktuálně vyšetřují kriminalisté z Písku, informovala jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

"Na železniční trati Písek - Milevsko mohlo dojít k závažné nehodě. Dva vlaky jely proti sobě, zastavily jen na pár desítek metrů. Automaticky se spustily závory okolních přejezdů. Řidiči musí zvolit jiné trasy. Nikdo nebyl naštěstí zraněn, vlaky cestovala zhruba dvacítka osob," popsala s tím, že příčinu možné kolize šetří písečtí kriminalisté.

Kvůli uzavřeným přejezdům se na místě tvoří kolony aut, to podle policejních informací může trvat až do večerních hodin.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal upřesnil, že spěšný vlak jedoucí z Milevska do Strakonic nedovoleně odjel z železniční stanice Vlastec na Písecku, když minul návěstidlo zakazující další jízdu. "Poškodil výhybku a vjel na trať do postavené vlakové cesty pro spěšný vlak Sp 2071, který jel v opačném směru," popsal Martin Drápal s tím, že událost se stala pět minut před čtvrtou odpolední.

Podle informací z šetření Drážní inspekce na místě mimořádné události zastavili strojvedoucí vlakové soupravy ve vzdálenosti 51,9 m od sebe. Drážní inspekce zahájila vlastní šetření této mimořádné události včetně zpracování závěrečné zprávy.