Zastupitel města a velitel dobrovolných hasičů Lukáš Nebes představil po roce dokončený projekt, který má v důsledku zvýšit bezpečnosti obyvatel u řeky. „Zrealizovali jsme podnět ze žákovského zastupitelstva, jednalo se o nápad na zvýšení bezpečnosti od Dominika Brousila, který se sám podílel na záchraně životů,“ zmínil s tím, že se šlo o děti, pod kterými se prolomil led.

NEJLEPŠÍ ŘEŠENÍ

K toku Otavy nešlo umístit zábradlí, což bylo součástí podnětu, čtyři oranžové podkovy byly nejschůdnějším řešením. „Nejsnadnější cestou bylo umístění záchranných prvků do několika lokalit,“ dodal, že lidé je nyní najdou v lokalitách s vyšší koncentrací osob, kde často docházelo k mimořádným událostem. „Jde o místa, kde dobrovolní a profesionální hasiči nejvíce zasahují, jako je jez u staré elektrárny, náplavka u Kamenného mostu, městský ostrov či úsek pod kulturním domem,“ upřesnil.

Návrh padl loni v červnu, realizace trvala dlouho, protože vyžadovala i vyjádření památkářů. „Podkovy jsou díky výrazné barvě dobře viditelné a vybavené plovoucím lanem, což je zároveň bezpečné i pro samotné zachránce,“ uzavřel Lukáš Nebes.