Mezi nápady se nejčastěji objevovaly věci jako dětská klubovna, herna, kavárna či vinárna, využití venkovního prostoru, stánek s občerstvením, pískoviště, prostor pro koncerty nebo promítání, lepší přístup k řece, molo pro loďky a šlapadla, pláž, prostor pro setkávání, lehátka, letní kino a další. Návštěvníky akce jistě inspirovala také atmosféra, která na místě vládla. Slunečné počasí, hudba, občerstvení, lehátka kolem řeky a květinová výzdoba proměnily lokalitu v úplně jiné místo, které by se jistě mnohým líbilo jako trvalé.

Akce Václav žije! na dopravním hřišti v Písku.
Na dopravním hřišti u Václava to v pátek žilo. Zájemci nahlédli i do budovy

Město chce areál dětského dopravního hřiště na Václavském Předměstí, který loni po několikaleté pauze vrátilo do provozu, zmodernizovat a postupně zrekonstruovat přilehlou budovu. Ještě letos by zde měla vzniknout učebna pro dopravní výchovu, na které už se pracuje. Další na řadu přijde samotné dopravní hřiště, na které už je připravená studie, kterou si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Roky opuštěný a zanedbaný areál koupil Písek loni od Automotoklubu ČR za 11,5 milionu korun. Během několika týdnů se podařilo hřiště uvést do provozuschopného stavu a od té doby ho může využívat veřejnost.