Zvířata dlouhodobě živořila ve výběhu s dřevěným mobilním přívěsem ve výkalech, bez jídla i vody.

Psi byli ve velmi špatném stavu, vyhublí, dehydrovaní, bojácní, s čerstvými i staršími tržnými ranami po těle od vzájemného napadání se v omezeném prostoru. Ne všechny se ale bohužel podařilo zachránit.

V mobilním domě ležely neodklizené výkaly, ve výběhu okolo něj se nacházely nebezpečné předměty, o něž se mohla zvířata poranit. V době kontroly nebyla k dispozici napájecí voda.
V Oldřiši odebrali 21 argentinských dog kvůli týrání, putovaly do čtyř útulků

„Mladá fena, která byla doslova zdevastovaná dlouholetou podvýživou, dehydratací, stresem, chronickými neléčenými záněty a častými porody desítek štěňat, se bohužel pomoci dočkala příliš pozdě a svůj boj o život i přes veškerou snahu veterinářů prohrála,“ uvedla Michaela Tesařová, tisková mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který rozhodoval o umístění zvířat do záchranných stanic a útulků.

Devatenáct psů našlo v poměrně krátkém čase nové domovy. Dlouhé dva roky ale zůstal v útulku v Táboře poslední z bílých obrů jménem Re. Dvakrát se vrátil z nevydařené adopce a jeho životní příběh řada lidí sledovala na sociálních sítích.

Zdroj: Útulek Tábor

„Rejíček u nás byl delší čas, jelikož se jednalo o psa, který po nastoupení puberty nevěřil cizím lidem. Proto potřeboval nové majitele, kteří byli ochotní se s ním jezdit seznamovat a navázat vztah. Stejně tak jako chápat nároky takového plemene,“ přiblížila za táborský útulek Zdeňka Fürst.

Ošetřovatelé a dobrovolníci ale nad pejskem nezlomili hůl a usilovně pracovali na jeho socializaci. Věnovali mu stovky hodin intenzivní práce, tréninku a se zapojením trenérky psí školy vrátili Re chuť do života. Mohutného psa se nakonec ujali právě dva spolupracovníci útulku, kteří jezdili pomáhat s jeho záchranou.

V malé obci na Jindřichohradecku došlo ve čtvrtek 1. července k odebrání 21 argentinských dog kvůli týrání. Psi žili v nevyhovujících podmínkách a byli podvyživení.
Náhradní péče o odebrané týrané dogy z Oldřiše vyjde na více než 200 tisíc korun

„V červnu letošního roku odjel do nového domova, kde je nyní velmi spokojený. Se správným přístupem je to úžasný pes, což se i v adopci potvrdilo,“ uzavřela Zdeňka Fürst. Před pár dny se pes Re společně se svými páníčky přijeli do táborského útulku ukázat, aby pozdravili jeho bývalou rodinu.