„Časopis je aktuální, objeví se v něm příspěvky i fotografie mnoha dětí, obsahuje jak vážné věci, tak i vtipy. Kromě toho je hezký i po stránce grafické a výtvarné," jmenuje silné stránky časopisu ředitel školy Pavel Koc, který byl kdysi také jeho šéfredaktorem.

Tyláček vychází dvacet jedna let, téměř od začátku existence školy. Škola ho vydává čtyřikrát ročně – na jaře, v létě, na podzim a v zimě. „Bez finanční podpory rodičů by to nešlo," doplňuje ředitel školy.

Na každém čísle spolupracuje kolem pětatřiceti dětí, učitelé a čas od času přispějí i rodiče. Tyláček má v průměru kolem čtyřiceti stran a je dostupný i na webu školy.

Školní časopis Základní školy J. K. Tyla Písek získal kromě prvního místa také titul nejlepší obsah.

Jihočeského kola celostátní soutěže školních časopisů a novin se v šesti kategoriích zúčastnilo dvaadvacet školních časopisů z jednadvaceti základních a středních škol.

Druhé místo v kategorii časopisů a novin vydávaných žáky prvního stupně základních škol obsadila Základní škola a Mateřská škola Orlík nad Vltavou se svým časopisem Kajr. Stříbrnou medaili má i Školní výQět Základní školy a Mateřské školy Sepekov v kategorii prvního a druhého stupně.

V kategorii žáků druhého stupně základních škol zabodoval časopis Šejkr píseckého gymnázia, který je na prvním místě.
Šejkr obsadil také stříbrnou pozici v kategorii časopisů vydávaných studenty středních škol. Ve stejné kategorii je na třetím místě časopis Průmkařiny Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Písek.

První místo v kategorii časopisů vydávaných školními kluby obsadil časopis Písmenko Základní školy Edvarda Beneše a Mateřské školy Písek.

Celostátní soutěž školních časopisů a novin se letos koná už po šesté. Organizují ji jihočeská Informační centra pro mládež Český Krumlov, Prachatice a Tábor pod záštitou členky Rady Jihočeského kraje Jany Krejsové.

Vyhlášení jihočeského kola soutěže se konalo v pondělí 18. června v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje.