Připraveny jsou dvě trasy. Cílem je ukázat účastníkům zajímavosti a krásy Mirovicka.

Prezence bude v Mirovicích na Masarykově náměstí v restauraci Pohoda od 9 do 10 hodin. „Každý účastník dostane mapku s vyznačenou trasou a turistického průvodce po zajímavostech na trase," uvedla místostarostka Marie Hrdinová.

Trasa A povede z Mirovic přes Myslín, Ráztely, Sochovice, Mišovice, Minice, Pohoří, Rakovice do Čimelic, odkud bude možné se vrátit do Mirovic vlakem nebo autobusem. Trasa B bude kratší. Z Mirovic povede přes Myslín, Horosedly, Nerestce a místní přírodní památku – lom na vápenec –   pak zpátky přes Horosedly do Mirovic.

V Pohoří bude pro turisty otevřené Muzeum Mirovicka, které vzniklo v bývalé škole nedaleko kostela. K vidění je zde expozice regionálního historika a oblíbeného učitele Jana Tomana, který se narodil v Cerhonicích a působil v Mirovicích. Napsal mnoho knih věnovaných zdejší historii. Ti, kdo se zajímají o přírodu, rozhodně nebudou zklamaní.

V další expozici se dozví o místních přírodních zajímavostech, a to především geologických. O tom, kde se těžilo stříbro, zlato a další nerosty. A jak který nerost vypadá, může každý vidět  v geologické sbírce, kterou muzeu zapůjčil důlní inženýr a kronikář obce Mišovice Pavel Suček, který měl na vzniku muzea velký podíl.

Letošní novinkou je také expozice věnovaná archeologickým nálezům a životu v obcích na Mirovicku a v Mirovicích.