Až v prosinci opět projedou auta Třídou Národní Svobody. Rekonstrukce ulice včera sice začala, ale křižovatka s Čechovou ulicí ještě zůstávala průjezdná. To se však brzy změní a řidiči budou muset na parkoviště u zimního stadionu vjíždět pouze kolem Seniorského domu.

Dělníci rozkopou frekventovanou ulici na čtyři etapy. „O začátku rekonstrukce víme. Varianta s rozdělením prací na několik etap nám přijde nejrozumnější. Kdyby rozkopali celou ulici, můžeme obchod zavřít. Zákazníci jsou zvyklí přijet autem. K nám navíc jezdí hodně mimopíseckých a ti by jeli jinam," řekl včera prodavač Ráje rybářů Jaromír Toman. V ulici sídlí desítky obchodů a firem.

„V rámci opravy se vymění kanalizace, vodovodní řad, nové budou povrchy chodníků i ulice. Přibude zeleň," uvedl mluvčí radnice Roman Ondřich. „Ta zeleň na úkor parkovacích stání se mi nezdá jako nejlepší nápad," myslí si Jaromír Toman.

I. etapa (uzavírka křižovatky s Čechovou ulicí) do 26. 5., II. a III. etapa (vždy část Třídy Národní svobody) od 26. 5. do 15. 9., IV. etapa (uzavírka křižovatky s Pražskou ulicí průjezdný jeden pruh) od 15. 9. do 30. 11.