O místo pro přesunutí plaveckého areálu  se dohaduje laická  i odborná veřejnost. Zatímco město pokračuje  v přípravách stavby bazénu na dosavadním místě pod hradbami podle varianty schválené zastupitelstvem, skupina obyvatel Písku sbírá podpisy, aby  město vyhlásilo k řešení tohoto problému referendum.

Současně s přípravami  stavby město hledá  formu provozování areálu, která zajistí jeho kvalitní a ekonomický chod.  Stavba bazénu by měla stát maximálně 200 milionů korun bez DPH. 
V aktuální výzvě Regionálního operačního programu může Písek získat  dotaci až do výše 30 milionů  korun.


Radní se na čtvrtečním zasedání zabývali třemi variantami provozování. „U externí společnosti  hrozí zkrácení životnosti technologií, použitých materiálů a vybavení. Provozovatel se bude  snažit o maximální úsporu nákladů. Navíc by mohlo být ohroženo přidělení dotace," upozornil starosta Ondřej Veselý (ČSSD).

Radní se shodli na tom, že nejvhodnější by bylo provozovat bazén vlastní společností.  Buď městskými službami, ty  však už činností mají hodně, nebo nově založenou organizací, která by postupně převzala i další sportovní zařízení. Rozhodne zastupitelstvo 1. listopadu.

Tisíc podpisů
Petice k vyhlášení referenda o přesunutí stavby aquaparku má po devíti dnech od jejího zahájení  přibližně tisíc podpisů. „Z toho je vidět, že problém kolem plavečáku zajímá asi většinu obyvatel Písku. Všichni dobře víme, co a proč podepisujeme, ke každému podpisovému archu je přece přiložen i informační leták," řekl za přípravný výbor místního referenda Václav Blažek. Pod peticí musí být alespoň 2400 podpisů, aby mělo město povinnost referendum vyhlásit.