Švejkova padesátka myslí na pěší i cyklisty

V sobotu 11. května se bude konat dvanáctý obnovený ročník oblíbeného turistického pochodu Švejkova padesátka. Jako tradičně budou připravené trasy dlouhé i krátké, pohodové i náročné, pro malé i velké, pro pěší i cyklisty. Letos opět mohou zájemci startovat i z Protivína a novinkou je okruh po píseckých hospodách.

Start pochodu v Písku bude stejně jako v posledních letech u OtavAreny v Burketově ulici v Písku, a to v době od 8 do 10 hodin. Výjimkou je letošní novinka - trasa po píseckých hospodách. Na tu se vyráží s ohledem na otevírací dobu restaurací až v čase mezi 10. a 11. hodinou ze stejného místa.

Start z Protivína je také průběžný, a to od 8 do 10 hodin od Restaurace Belveder. Startovné je jednotné 70 korun za osobu. V cíli opět účastníci, kteří získají všechna razítka z kontrol na trase, získají diplom.

Švejkova padesátka 2022.
Poslušně hlásím...v sobotu je Švejkovka. Novinkou je pivní trasa po hospodách

Za dechovkou do Skal u Protivína

V sobotu 11. května od 14 hodin ve Skalské hospůdce hrají Babouci, nejstarší jihočeská dechovka. Na sobotní setkání se těší Babouci a Skaláci. Vstupné je 200 korun.

Babouci.Babouci.Zdroj: Archiv pořadatelů

Písecký kulturní dům obsadí Fler jarmark

Kreativní jarmark pro děti i dospělé s doprovodným programem a dílničkami pro tvořivé se bude konat v sobotu 11. května od 9 do 16 hodin v píseckém kulturním domě. Vstupné je zdarma.

Fler jarmark.Fler jarmark.Zdroj: Archiv pořadatelů

Ivan Hlas trio zavítá do písecké Podčáry

Koncert v rámci turné Pramínek času k sedmdesátinám Ivana Hlase se uskuteční v sobotu 11. května v Divadle Pod čarou v Písku. Komorní sestava, ve které se představí Ivan Hlas za doprovodu kytaristy Norbiho Kovácse a violoncellisty Jaroslava Nejezchleby přináší mix žánrů, od hospodského blues a městských balad, přes melodické názvuky etna, které výrazově spojuje radost z obyčejného spolubytí na pódiu a interpretace pohledů na obrazy ze všedního života. Jako host vystoupí Písečák - malíř a hudebník Petr Hilský. Vstupné je v předprodeji 300 korun, na místě 350 korun.

Ivan Hlas trio.Ivan Hlas trio.Zdroj: Archiv pořadatelů

Nejkrásnější jarní koncert bude brzy ráno

Na neděli 12. května připravuje Prácheňské muzeum Písek tradiční akci Vítání ptačího zpěvu. Začíná se už brzy, v 6 hodin ráno. Sraz procházky s ornitologem Jiřím Šebestianem je na nádvoří bývalé obchodní akademie. Letos se pozorování zaměří na Ptáka roku 2024 – rehka domácího, který jako jeden z mála ptačích druhů na globálním oteplování (zatím) získává. Dozvíte se například, proč přibývá samců, kteří sice zpívají, ale zůstávají opeření jako samice nebo co jim dává soužití s lidmi. Vlastní dalekohled s sebou!

V Chyškách půjdou pochod sv. Floriána

Pochod sv. Floriána se uskuteční v sobotu 11. května. Start je mezi 8. a 10. hodinou od hasičské zbrojnice v Chyškách a cíl je na stejném místě nejpozději do 17.30 hodin. Připravené budou dvě trasy pro pěší (6 a 16 km) a jedna pro cyklisty (28 km). Jedná se už o 12. ročník akce, který je věnován památce Lenky Kváčové.