Písek bude žít celý víkend městskou slavností

Od pátku 7. do neděle 9. června bude Písek patřit městské slavnosti Dotkni se Písku. Program slibuje ohňovou show, pouliční divadlo, taneční a hudební vystoupení, workshopy, šermířská vystoupení i řadu koncertů. Vše se odehraje na různých místech v centru města, jak jsou lidé zvyklí. Mezi hlavní hudební hosty patří Marie Rottrová, Michal Prokop, Ivan Mládek či Lenka Dusilová. Podrobný program městské slavnosti je zveřejněn na webu dotknisepisku.eu nebo facebookovém profilu akce.

Milevské muzeum zve na muzejní noc

Milevské muzeum chystá na páteční večer IX. muzejní noc. Začátek je v 18.30 hodin, kdy je na programu ukázka hry na historické dudy. Následovat bude vystoupení kouzelníka Čárykluka a další zajímavý program. Po celý večer budou volně přístupné expozice muzea, kde se uskuteční také dětská poznávací soutěž. Po celý večer je vstupné dobrovolné.

Do Noci kostelů se zapojí také v Mirovicích

Nos kostelů připadá na pátek 7. června. Zapojí se také kostel Jana Husa a Jeronýma Pražského v Mirovicích. Program začne v 18 hodin a nabídne prohlídku s průvodcem, koncert rodinné kapely ProVokace nebo besedu s farářkou Lenkou Palčovičovou. Připravena bude také malá prodejní výstava drobných výrobků pod záštitou městské knihovny.

Koncertní síň Trojice nabídne slavnostní koncert

Slavnostní koncert Leoš Janáček a jižní Čechy bude hostit v neděli 9. června Koncertní síň Trojice v Písku. Začátek je v 18 hodin a přítomní se mohou těšit na výběr z díla Leoše Janáčka, ale také Bedřicha Smetany, Josefa Suka a Sylvie Bodorové v podání Kvarteta Bohuslava Martinů, smíšeného pěveckého sboru Sborissimo a virtuósů Maxima Averkieva a Romana Fedčuka.

Víkendové akce v okolí: