Rumiště

Kdy: sobota 22. června od 14 hodin

Kde: Palackého sady v Písku

Vstupné: zdarma

Proč přijít: Čtvrtý ročník rumového festivalu se poprvé přesune do Palackého sadů. Nabídne deset ambasadorů, čtyři koktejlové bary, doutníky z Karibiku, tematickou gastronomii a především přes 200 rumů z celého světa. Chybět nebude ani hudební produkce.

LoveSand festival

Kdy: pátek 21. června od 15.30 hodin

Kde: Letní kino v Písku

Vstupné: 650 Kč v předprodeji

Proč přijít: Festival se uskuteční v nově zrekonstruovaném letním kině v Písku, součástí bude stánkový prodej. Vystoupí Ben Cristovao, Robin Zoot, IAM Oskar, Pam Rabbit a Elly. Nebude chybět ani afterparty, kterou odehraje DJ Mindcrime. Celým festivalem vás provede Sarah Klimešová, moderátorka Hitrádia Faktor.

close LoveSand festival. info Zdroj: pořadatel akce zoom_in LoveSand festival.

Palermo fest Smrkovice

Kdy: sobota 22. června od 15 hodin

Kde: Hřiště ve Smrkovicích

Proč přijít: Druhý ročník Palermo festu nabídne punk-rockově vyladěné odpoledne a večer. Zahrají E!E, DE BILL HEADS, Revival Alkehol, TVOJE MÁM4 a JZLF.

close Palermo fest Smrkovice. info Zdroj: pořadatel akce zoom_in Palermo fest Smrkovice.

Víno mezi obrazy

Kdy: pátek 21. června od 18 hodin

Kde: Galerie Dragoun v Písku

Vstupné: 380 Kč

Proč přijít: Kromě ochutnávky vín rodinného vinařství Palavín čeká návštěvníky také komentovaná prohlídka vybraných obrazů, občerstvení a jako dárek si domů odnesou linoryt ak. mal. F. R. Dragouna. Rezervace je nutná mailem na info@galeriedragoun.cz nebo telefonicky na 732 402 965.

Dětský den v Ražicích

Kdy: sobota 22. června od 14.30 hodin

Kde: Přírodní amfiteátr v Ražicích

Vstupné: Dobrovolné

Proč přijít: Obec Ražice a SDH Ražice pořádají oslavu Dětského dne. Připraveny jsou soutěže, skákací hrad, malování na obličej a na závěr opékání buřtů. Občerstvení je zajištěno a vstupné dobrovolné.

Dobré ráno blues band (CZ/USA)

Kdy: sobota 22. června od 20 hodin

Kde: Letní terasa Divadla Pod čarou v Písku

Vstupné: 250 Kč

Proč přijít: Česko-americké trio Dobré ráno blues band tvoří profesionální hudebníci, kytarista Vít Kopecký, bubeník Vladislav Sosna a hráč na foukací harmoniku Brynn Stephens. Koncerty Dobré ráno blues band jsou známé energií nabitou show, hravostí a bravurními instrumentálními výkony a album ''Blues Before Breakfast'' se zařadilo mezi nejprodávanější bluesová alba v Česku.