MTB víkend - Memoriál Jiřího Vinklera

Kdy: pátek 14. června a sobota 15. června

Kde: Kukle u Tálína na Písecku

Startovné: 100/150 Kč

Proč přijít: Cycling team Stevens CykloŠvec Písek pořádá 9. ročník MTB závodů. V pátek to bude Stevens závod dvojic, který startuje prezencí v 17 hodin. Závod začíná o hodinu později. Připravená bude 15 km dlouhá trasa pro kategorie Muž - Muž, Žena - Žena, Smíšené, Rodinné, Dítě - Dítě a Rodič - Dítě. V sobotu se uskuteční Stevens CykloŠvec maraton Kukle. Závod navazuje na letitou tradici, kdy se v Píseckých horách jezdil i Český pohár v MTB maratonu v Semicích. V sobotu se bude závodit na dvou trasách 30 km a 45 km, kde startuje i kategorie gravelů. Připraveny jsou v sobotu dopoledne také tradiční dětské závody.

Soul of the Warrior VIII.

Kdy: sobota 15. června od 20.30 hodin

Kde: Sportovní hala TJ Sokol v Tylově ulici v Písku

Vstupné: 490 Kč na místě

Proč přijít: Kopko fight club ve spolupráci se Sawade gym Strakonice pořádá v sobotou večer společensko - sportovní akci Soul of the Warrior VIII. Jedná se o galavečer ringových sportů, během kterého bude k vidění osm zápasů v K-1, MMA a BOXU. Galavečerem bude provázet moderátor Robert Kůrka. V doprovodním programu bude připravena ukázka bojového umění capoeira a módní přehlídka značky Kxntrast spojená s tancem.

XXIV. písecká jízda historických vozidel

Kdy: sobota 15. června od 8 hodin

Kde: Palackého sady v Písku

Vstupné: Zdarma

Proč přijít: XXIV. písecká jízda historických vozidel odstartuje v Palackého sadech v Písku a cíl je u restaurace na golfovém hřišti v Kestřanech. Pořádá ji Veteran car club Písek. Téma letošního ročníku zní Svobodně do hor. Sraz vozidel je v Palackého sadech v Písku. Výstava vozidel začíná v 8 hodin, start je pak v 10 hodin. Jízda je spojená s plněním soutěžních úkolů. Cíl je u restaurace Golf & Country Club Kestřany a předpokládané vyhlášení výsledků bude okolo 16. hodiny.

Duhové divadlo v Písku

Kdy: sobota 15. června

Kde: Písek

Vstupné: Zdarma

Proč přijít: Do soboty pokračuje program 17. ročníku celostátní přehlídky divadelních představení waldorfských škol. Bude se odehrávat v Divadle Fráni Šrámka, Divadle Pod čarou a kině Portyč. Po 18. hodině je v plánu slavnostní zakončení přehlídky.

Pouť v Budičovicích

Kdy: sobota 15. června od 13 hodin

Kde: Budičovice u Skal

Vstupné: Zdarma

Proč přijít: Tato akce se každoročně odehrává v Budičovicích pod širým nebem na malebné návsi, která se pyšní zemědělskými usedlostmi s prvky selského baroka. Od 13 do 18 hodin bude hrát malá dechová hudba Doubravanka a od 19.30 do půlnoci country kapela Hastrmani. Občerstvení je zajištěno.