Vítání kůzlat v Jestřebicích

V Jestřebicích u Bernartic se v sobotu 27. dubna bude konat již tradiční akce Vítání kůzlat. Kromě ohrádky plné roztomilých mláďat bude hrát i živá muzika. Po celé odpoledne se bude o hudební doprovod starat country legenda Hastrmani. Pro děti budou připraveny skákací atrakce, zábavné hry i tvořivé dílny. Chybět nebude ani oblíbené malování na obličej. Možné bude dokonce i svezení na koni. V dispozici bude několik stánků s nabídkou zboží regionálních rukodělných výrobců, k mání budou také produkty z kozího mléka, na čepu bude světlý ležák Hulvát ze stejnojmenného pivovaru v Truskovicích u Vodňan. Vítání kůzlat začíná ve 13 hodin a potrvá až do páté odpolední. Parkování je zajištěno nedaleko místa konání. Vstupné je dobrovolné.

Vítání kůzlat v Jestřebicích.Vítání kůzlat v Jestřebicích.Zdroj: Archiv pořadatelů

Jarní cena Písku - jezdecké skokové závody

Spolu s jarem přichází do Zemského hřebčince v Písku také nová závodní sezona. V sobotu 27. dubna ji odstartují první jezdecké skokové závody „Jarní cena Písku“. Akce začíná v 8 hodin a celkových 250 startů v jednotlivých kategoriích bude pokračovat po celý den, zhruba do 18 hodin. Vstup je zdarma, k dispozici je zastřešená tribuna a občerstvení. Kdo má zájem dozvědět se o národní kulturní památce píseckého hřebčince více, může se ve 14 hodin připojit ke komentované prohlídce s průvodcem.

Jarní cena Písku.Jarní cena Písku.Zdroj: Archiv pořadatelů

Běhochod se psem

V sobotu 27. dubna se v Písku uskuteční druhý ročník závodu Běhochod se psem. Registrace psů bude od 9 do 10 hodin, start následuje v 10.30 hodin u hotelu OtavArena. Trasa dlouhá 2,9 kilometru povede podél řeky Otavy mezi lávkami u městského ostrova a Dagmar Šimkové. Psi musí být vybaveni průkazem s potvrzením o očkování proti vzteklině a musí být na pevném vodítku. Účastnický poplatek je 50 korun. Soutěž, která navazuje na dlouholetou tradici v Čížové, v Písku pořádá oblastní spolek Českého červeného kříže spolu se Sborem dobrovolných hasičů města Písku.

Běhochod se psem v Písku.Běhochod se psem v Písku.Zdroj: Archiv pořadatelů