Křenovické domy a my na starých fotografiích

V pátek 24. května od 18 hodin se v Křenovicích uskuteční výstava fotografií s názvem Staré křenovické domy a my. K vidění budou staré fotky křenovických domů v proměnách času a také dětí z let 1950 - 1980, které zde prožily dětství. „Je mnoho lidí, kteří se v Křenovicích narodili, mají zde příbuzné, nebo prožili zde dětství u prarodičů. Těm všem je určena tato výstava," poznamenala za pořadatele Olga Kolísková. Výstava se koná v přístřešku obecní hospody U Jany Hořejší a pořádají ji sestry Bendovy (Milada Jiroušková, Eva Musilová a Olga Kolísková) společně s Obecním úřadem Křenovice. Výstavu doprovodí písecký pěvecký sbor Fluidum pod vedením Dariny Havlínové. Připraveno bude také občerstvení od místních žen.

Křenovické domy a my.Křenovické domy a my.Zdroj: Archiv pořadatelů

Víno mezi obrazy s Vladimírem Teturem

Vladimír Tetur z Velkých Bílovic představí svá vína v Galerii Dragoun v Písku v sobotu 25. května od 18 hodin. Ve vinařství Tetur kladou důraz na osobní přístup, vstřícnost a otevřenost. „Věříme, že tyto hodnoty se přesunou i do Galerie Dragoun, kde Vladimír představí vína ze svého vinařství, jehož tradice sahá až do roku 1620," zve na akci Dagmar Chourová z písecké galerie. Kromě ochutnávky vín Vladimíra Tetura se mohou návštěvníci těšit také na komentovanou prohlídku vybraných obrazů, občerstvení a jako dárek si domů odnesou linoryt ak. mal. F. R. Dragouna. Cena akce "Víno mezi obrazy" je 500 korun. Je nutná rezervace mailem na info@galeriedragoun.cz nebo telefonicky na 732 402 965.

Sraz amerických a sportovních vozů podpoří Bertíka

Druhý ročník píseckého charitativního srazu amerických a sportovních vozů na podporu malého Bertíka odstartuje v sobotu 25. května v poledne na Výstavišti v Písku. Akce se bude konat za každého počasí a nabídne kromě podívané také doprovodný program. Cílem celého odpoledne je vybrat peníze, které pomohou malému Bertíkovi z Oslova a jeho rodině usnadnit život. Akci s charitativním posláním podporuje řada píseckých organizací, spolků i jednotlivců. Například Kozlovna U Plechandy, která zde bude mít svůj stánek, věnuje část výdělku na podporu Bertíka. Oblastní spolek Českého červeného kříže Písek zajistí přistavení sanitního vozu, zdravotnický dozor a ukázky první pomoci. Další pomohli formou darování předmětů do dražby. Dražit se tak bude například dres od hokejisty Tomáše Hertla, vlastnoručně podepsaná kolekce barevných tištěných reprodukcí a limitovaná edice LP od Ivana Mládka nebo podepsaný dres fotbalové legendy Jana Kollera. Další možností, jak přispět, bude zakoupit si svezení za 490 korun ve vybraných vozech. Stejně tak bude možné přispět formou dobrovolného vstupného. Auta budou na Výstaviště najíždět od 10.30 hodin, oficiálně program začne v poledne a potrvá do 17 hodin. Poté bude předán šek Bertíkově rodině.

O bezpečnost se při akci postará MI Security.
Silné vozy a charitativní přesah. Sraz sporťáků v Písku podpoří malého Bertíka

V píseckém kulturáku se bude tančit

Otevřené mistrovství České republiky v Line dance se koná v píseckém kulturním domě od pátku do neděle. Pro všechny milovníky Line dance je připravený taneční program, který bude probíhat během OMČR. Těšit se můžete na workshopy a párty. Záštitu nad letošním ročníkem převzal starosta města Písku Michal Čapek.