Obavy lidí z toho, co se bude dít v budově bývalé Tesly v Mirovicích, se zatím nenaplnily. Vypadá to, že se sem nenastěhují nepřizpůsobiví ani bezdomovci, jak se mezi Mirovickými poslední měsíce povídá. Majitelka má s objektem úplně jiné plány. Chtěla by tady udělat dům s pečovatelskou službou a sportovně – rekreační areál. Kde na to však vezmou ona a její přítel, který jí se záměrem pomáhá, peníze, zatím neví.

„Prozatím jsme tam opravili rozvody vody, odpady, částečně elektřinu a vyvezli jsme odtud hromady odpadu. Upravujeme si to jako místo pro přebývání pro sebe, hrozně se nám tady líbí, je tu klid," říká majitelka bývalé Tesly Lucie Bartošová, která jinak žije a podniká v Praze.
Ona ani její přítel nemají v tomto směru žádné zkušenosti. „Určitě budeme muset sehnat dotace, sami pochopitelně nějakých čtyřicet milionů nemáme. Zatím zjišťujeme možnosti," konstatovala podnikatelka na středečním zastupitelstvu, kde vystoupila.

Největší obavy místních byly z toho, že se do objektu přistěhují problematické osoby. „Místní se bojí, aby tam za půl roku nabylo třicet nepřizpůsobivých. To nás zajímá nejvíc," podotkl zastupitel Antonín Suchan. To však majitelka vyvrací.

Další obavy zaznívají v souvislosti s nevítanými návštěvníky. „Byly tam problémy s tím, že tam přebýval kdekdo. Je třeba to hlídat," podotkla zastupitelka Hana Loucká. „Už jsme udělali všude mříže, tak snad se tam nikdo nedostane," odvětila Lucie Bartošová s tím, že teď plánují ještě zateplení budovy.

Majitelka už si nechala udělat statický posudek, ze kterého vyšlo, že budova je v pořádku.